Reklama

Nadciąga Orkan „Barbara”. Czy w Łukowie powieje silny wiatr?

Opublikowano: wt, 27 gru 2016 00:13
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Nadciąga Orkan „Barbara”. Czy w Łukowie powieje silny wiatr? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, który pojawić się może we wtorek 27 grudnia w całym regionie. Uważajmy więc na swój dobytek.

Święta Bożego Narodzenia upłynęły w tym roku pod znakiem raczej jesiennej pogody. Śnieg pojawił się jedynie w Wigilię, jednak szybko nadeszły roztopy. Teraz pogoda po raz kolejny płata figla, co spowodowane jest silnym niżem nadchodzącym nad Polskę znad Atlantyku. Jak czytamy w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej), na terenie województwa lubelskiego wprowadzony został pierwszy stopień zagrożenia silnym wiatrem. Jego powodem jest zbliżający się do naszego kraju tzw. orkan Barbara.

Według komunikatu IMGW, na terenie województwa lubelskiego w najbliższych godzinach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach od 70 km/h do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru występować będą we wtorek 27 grudnia, więc warto zwrócić uwagę na zaparkowane pod drzewami lub instalacjami elektrycznymi samochody, dachy budynków czy też rzeczy pozostawione na tarasach i podwórkach.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, iż możliwe jest wystąpienie „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia”. IMGW ostrzega także, że „Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne”. Prawdopodobieństwo wystąpienia dzisiejszego zjawiska wynosi według synoptyków 80%.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE