Reklama

Naczepa z kontrabandą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Służba Celna

Naczepa z kontrabandą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Warte blisko 80 tysięcy złotych papierosy wydobyli ze ściany naczepy ciężarowego DAF-a funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska.

Oficjalnie auto jechało z ładunkiem opon. Legalny towar się zgadzał, ale wątpliwości celników z komórki zwalczania przestępczości z Dorohuska wzbudził obraz uzyskany po prześwietleniu pojazdu urządzeniem rentgenowskim. Wynik skanowania wskazywał, że w przedniej ścianie naczepy „coś” jest. Tajemniczą zawartością okazały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Z zaadaptowanej na skrytkę ściany celnicy wydobyli aż 6 tys. paczek papierosów, posklejanych taśmą w olbrzymie bloki.

Do próby przemytu przyznał się kierujący ciężarówką 44-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że papierosy samodzielnie ukrył w naczepie. Twierdził, że część chciał sprzedać, a część wiózł na własne potrzeby.

44-latek wyraził chęć dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, wpłacając na poczet przyszłych kar 60 tys. zł. Postępowaniem w sprawie popełnionego przez kierowcę ciężarówki przestępstwa skarbowego zajmuje się Urząd Celny w Lublinie.

Źródło: Służba Celna w Dorohusku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE