reklama

Na własne konto - projekt realizowany przez uczniów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół w Serokomli

Na własne konto - projekt realizowany przez uczniów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościUczniowie gimnazjum w Serokomli nie spędzają ferii przed monitorami komputerów czy telewizorami. Biorą udział w zajęciach z ekonomii i przedsiębiorczości.

\"Na własne konto\" to tytuł projektu skierowanego do gimnazjalistów z obszarów wiejskich. W ramach programu uczniowie spotykają się z przedsiębiorcami, sami przygotowują rożnego rodzaju prace. To nie pierwsze tego typu warsztaty, w których uczniowie z Serokomli pokazali, że potrafią być przedsiębiorczy. W 2014 roku gimnazjaliści przygotowali pracę konkursową, która zdobyła wyróżnienie wśród 187 szkół gimnazjalnych startujących w konkursie. Prowadzony przez nich blog znalazł się natomiast w wyróżnionej dwunastce.

Celem programu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodego pokolenia oraz umiejętności planowania własnej ścieżki życiowej. Uczniowie uczą się tego głównie w oparciu o gry i zabawy. Tajniki biznesu poznają pod czujnym okiem trenerów: Lecha Lutyńskiego – nauczyciela miejscowego gimnazjum oraz Pauliny Fim – studentki Politechniki Lubelskiej w Lublinie. O tym jak można stworzyć przedsiębiorstwo i z sukcesem je prowadzić, najlepiej można się przekonać spotykając się z przedsiębiorcami. Ważnym elementem programu były więc wizyty u lokalnych przedsiębiorców. 17 stycznia uczniowie odwiedzili więc dostawcą internetu oraz bank.

To tu dowiedzieli się czym tak naprawdę jest firma, jakimi środkami dysponuje i co to znaczy, że firma jest instytucją zaufania publicznego. Uczniowie zapoznali się także ze strukturą bankowości w naszym kraju. Podsumowaniem spotkań z przedsiębiorcami był test wiedzy, który przez wszystkich uczestników programu został zaliczony pozytywnie. Przed gimnazjalistami kolejna część projektu. W drugim semestrze młodzi przedsiębiorcy wykonają pracę konkursową ,,Model biznesowy przedsiębiorstwa”.

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Fundacją Na Rzecz Rozwoju Wsi Polska Wieś 2000 im. Macieja Rataja w Warszawie, a także Narodowego Banku Polskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE