Reklama

Reklama

Na przenosiny Poradni Dziecięcej jeszcze poczekamy. Ile?

Opublikowano: czw, 9 sty 2020 08:57
Autor:

Na przenosiny Poradni Dziecięcej jeszcze poczekamy. Ile? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie z nowym rokiem, a najwcześniej w marcu przychodnia w "Alejach" będzie gotowa na przyjęcie małych pacjentów.

Reklama

Władze szpitala św. Tadeusza nie rezygnują z planów połączenia dwóch poradni dziecięcych. Placówka na ul. Rogalińskiego ma zostać przeniesiona do pomieszczeń przychodni przy ul. Aleje Kościuszki. Początkowo dyrektor łukowskiego SP ZOZ deklarował, że do połączenia dojdzie z początkiem 2020 roku. Życie jednak zweryfikowało te plany. - Musimy przystosować pomieszczenia - zapowiada Mariusz Furlepa. - Myślę, że przychodnie uda się połączyć pod koniec pierwszego kwartału - dodaje. Co jest to zrobienia? Przede wszystkim drugie wejście. Do tego trzeba zmniejszyć powierzchnię na rejestrację. To nie wszystko. - Tu, gdzie obecnie przyjmujemy dzieci zdrowe, przeniesiemy chorych pacjentów. Natomiast dzieci zdrowie będą przyjmowane w pomieszczeniach, które wyremontujemy - wyjaśnia Furlepa.  Cały remont - według szacunków to koszt rzędu 40 - 80 tys. zł.


Krótkie dyżury

Wspólnota jako pierwsza informowała o tej sprawie. W planach jest ograniczenie działalności SP ZOZ przez likwidację kilku komórek. Są to: Poradnia Lekarzy POZ dla Dzieci, Gabinetu Zabiegowego dla Dzieci, Punkt Szczepień oraz Poradnia Pielęgniarki i Położnej. - Przyczyną ograniczenia działalności są przede wszystkim wymagania stawiane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dotyczące zapewnienia opieki lekarskiej w godz. 8 - 18 - uzasadnia dyrektor Furlepa. -  Obecnie w związku z brakiem lekarzy pediatrów SP ZOZ w Łukowie nie jest w stanie zrealizować tych wymagań w obu poradniach POZ będących w strukturze Zakładu - tłumaczy.  Przy ul. Rogalińskiego pediatrzy dyżurują zazwyczaj do wczesnego popołudnia. Po południu są dyżury w "Alejach".  Teraz Poradnia Dziecięca ma funkcjonować jedynie w tym drugim miejscu. Zdaniem dyrekcji szpitala "scentralizowanie świadczeń medycznych spowoduje większą dostępność lekarzy". - Od godz. 8 do 18 będzie dyżurowało od trzech do czterech lekarzy - podkreśla szef szpitala św. Tadeusza. - Obsada lekarska zostanie zapewniona rano i po południu - zapowiada.

Artykuł ukazał się w numerze 1/2020 Wspólnoty Łukowskiej


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.