Reklama

Na najbliższej sesji radni miejscy będą dyskutować o opłatach za śmieci

Opublikowano:
Autor:

Na najbliższej sesji radni miejscy będą dyskutować o opłatach za śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁUKÓW W środę, 27 listopada, o godz. 11:00 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Piłsudskiego 17 w Łukowie odbędzie się XVI sesja Rady Miasta.

W programie obrad m.in. informacja o stanie realizacji inwestycji w mieście,  podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe, podjęcie uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za śmieci, podjęcie uchwały ustalenia stawki  opłaty za śmieci dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik lub worek przeznaczony do zbierania odpadów komunalnych.

Porządek obrad:
1. Otwarcie.
2. Przyjęcie wniosków do przedstawionego porządku obrad XVI sesji Rady Miasta.
3. Przyjęcie protokołu z XV Sesji Rady Miasta.

4. Podjęcie uchwały w sprawie stanowiska Rady Miasta Łuków dotyczącego planowanej likwidacji komórek organizacyjnych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działań podejmowanych w okresie od XV sesji Rady Miasta.
6. Informacja o stanie realizacji inwestycji w mieście.
7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Łukowie przy ul. Południowej.
8. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie przy ul. Radzyńskiej.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia od Powiatu Łukowskiego zadania w zakresie prowadzenia powiatowej biblioteki publicznej.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie.
11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomościach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
12. Podjęcie uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne.
14. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Łuków”.
15. Podjęcie uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właścicieli nieruchomości.
16. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki tej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik lub worek przeznaczony do zbierania odpadów komunalnych.
17. Ustalenie średniej ceny skupu żyta, przyjmowanej do obliczenia stawki podatku rolnego na rok 2020 na obszar Miasta Łuków na poziomie ogłoszonym Komunikatem Prezesa GUS.
18. Ustalenie średniej ceny sprzedaży drewna przyjmowanej do obliczenia stawki podatku leśnego na rok 2020 na obszar Miasta Łuków na poziomie ogłoszonym Komunikatem Prezesa GUS.
19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2019.
20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej.
21. Wolne wnioski informacje.
22. Zamknięcie.  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE