Reklama

Muzyka rozbrzmiała przy fontannie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Muzyka rozbrzmiała przy fontannie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzyka latynoska, góralska i poświęcona pamięci Maryli Rodowicz to jedynie część koncertów, które mieszkańcy Łukowa mogli obejrzeć w trakcie sobotniej Gali przy fontannie. Co takiego działo się drugiego dnia święta naszego miasta?

Kilkanaście minut po godzinie 16. rozpoczęła się Gala przy fontannie, będąca jednym z najważniejszych elementów tegorocznych Dni Łukowa. W tym roku na imprezie, którą przeniesiono z soboty na niedzielę, przed publicznością zaprezentowało się kilka grup i zespołów.

Muzyczne świętowanie Dni Łukowa rozpoczęli tancerze formacji Caro Dance, którzy występowali solo, bądź w duetach i grupach przez zebranymi przed sceną mieszkańcami miasta. Na scenie pojawił się także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” oraz zaproszony specjalnie na Dni Łukowa zespół Zawaternik z okolic Bukowiny Tatrzańskiej. W gorące klimaty zabrał publiczność zespół Punto Latino Band, który dwukrotnie wstępował na scenie, by grać latynoskie przeboje.

Gala przy fontannie to również okazja do spotkania z zagranicznymi delegacjami, goszczącymi zawsze pod koniec maja w Łukowie. Zebrani mieli okazję usłyszeć kilka słów na temat współpracy między miastami i usłyszeli wiele pozdrowień oraz życzeń od gości z zagranicy.

W sobotę wręczone zostały też Łukowskie Złote Niedźwiedzie - nagrody dla zasłużonych mieszkańców, grup bądź instytucji. W tym roku statuetki otrzymali Janina Znój, Ryszard Grafik, Jan Janusz Jastrzębski junior oraz Bolesław Skwara. Dodatkowe wyróżnienie przyznawane na stulecie odzyskania niepodległości, otrzymał też burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

Po części oficjalnej wydarzenia ponownie przyszedł czas na muzykę, w tym na wyczekiwane koncerty Ani Dąbrowskiej oraz zespołu Boys. Te poprzedził jednak występ wokalistek działającej przy ŁOK Fabryki Piosenki. Utalentowane muzycznie dziewczęta zaprezentowały przeboje Maryli Rodowicz, często w oryginalnych, zaskakujących aranżacjach. Na scenie występiły Weronika Wierzchowska, Zofia Szczuchniak, Julia Stolarczyk, Marta Skurka, Gabriela Rak, Sylwia Purzycka, Karolina Oklińska, Dominika i Wiktoria Niedziółka, Gabriela Łukasik, Anastazja Klimiuk, Karolina Jastrzebska, Oliwia Dzido, Klaudia Borejko i Zuzanna Bochman.

Finałem drugiego dnia obchodów Dni Łukowa był koncert wspomnianych gwiazd wieczoru. Po występie Ani Dąbrowskiej i formacji Marcina Millera zabawę zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE