Reklama

Muzyka i profilaktyka - łukowscy harcerze na festiwalu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP w Łukowie

Muzyka i profilaktyka - łukowscy harcerze na festiwalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowscy harcerze od lat angażują się w działania profilaktyczne. W tym roku druhny i druhowie z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej postanowili połączyć je z muzyką, organizując wspólnie z innymi środowiskami Festiwal Piosenki Harcerskiej w Białej Podlaskiej.

Festiwal odbył się między 9 a 11 września, a wzięli w nim udział harcerze z Łukowa, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Sławatycz, Swór, Starych Kobiałek oraz z Brześcia na Białorusi. Spotkanie druhen i druhów rozpoczęło się w piątek od gry miejskiej, w której zapoznawali się z dziejami i najważniejszymi zabytkami.

W sobotę uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne w amfiteatrze w Parku Radziwiłłowskim. Zmagania oceniało jury, które wyłoniło najlepszych wykonawców w trzech kategoriach: solistów, zespołów zuchów i zespołów harcerskich. Wyniki przedstawiają się następująco:

Soliści:

  • I miejsce – Aleksandra Pieniak (7 Drużyna Harcerzy Starszych „22 Południk” ze Starych Kobiałek),
  • II miejsce – Ignacy Jańczak (22 Drużyna Harcerska „Hermes” z Białej Podlaskiej),
  • III miejsce – Hiacynta Hryniewicz (13 Bialska Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Astus” im. ks. Edmunda Barbasiewicza z Białej Podlaskiej);

Zespoły zuchowe:

  • I miejsce – zuchy z 13 Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Astus” im. ks. Edmunda Barbasiewicza z Białej Podlaskiej,
  • II miejsce – 103 Grunwaldzka Gromada Zuchowa „Szlachetne Kamyki” z Białej Podlaskiej,
  • III miejsce – 2 Łukowska Gromada Zuchowa „Słoneczni Wędrowcy” z Łukowa;

Zespoły harcerskie:
  • I miejsce i Puchar Dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej - 82 Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej ze Sławatycz,
  • II miejsce - harcerze młodsi z 13 Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Astus” im. ks. Edmunda Barbasiewicza z Białej Podlaskiej,
  • III miejsce – II Brzeska Drużyna Harcerska im. Ryszarda Snarskiego z Brześcia na Białorusi.

Po przeglądzie przed publicznością wystąpiła lokalna grupa „Head Crusher” i gwiazda wieczoru, zespół „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”. W trakcie trzydniowego spotkania odbyły się także zajęcia profilaktyczne, które pokazywały zagrożenia płynące z zażywania dopalaczy oraz konstruktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Młodzież kręciła tematyczne filmy społeczne, przygotowała plakaty, bawiła się przy starych zabawach podwórkowych.

Nad biwakiem i festiwalem czuwała jego komendantka, pwd. Marta Pomorska, którą wspierała komenda w składzie: Michał Ptak, pwd. Ewa Czyżewska, Anna Daniłko, Michał Kasperuk, Gabriela Pomorska. Honorowy patronat objął Prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. Całość wsparło również wielu partnerów i sponsorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE