Kto z nas nie zna „Potopu” i historii Kmicica? Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, w roku, w którym obchodzi 50-lecie istnienia, stoi przed niepowtarzalną okazją zakupu części rękopisu tego dzieła. Dyrektor placówki zwraca się więc z prośbą o wsparcie ich w dążeniu do pozyskania tego skarbu.
Dziś rękopis znajduje się w rękach prywatnych. Został wystawiony do sprzedaży na aukcji organizowanej w gmachu Biblioteki Narodowej w Warszawie. Na chwilę obecną z prawa pierwokupu nie skorzystały duże instytucje. W wyniku porozumienia zostały zarezerwowane dla Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
Wszystkie karty rękopisu posiadają certyfikat autentyczności.
W tym wyjątkowym czasie i okolicznościach zwracamy się do przyjaciół naszego muzeum, miłośników twórczości pisarza, a także do firm i instytucji, którym nie jest obojętny los dóbr kultury o wsparcie. Naszym celem jest zebranie 70 tys. zł. Liczy się każda złotówka, nawet najmniejsze wsparcie. Nabycie rękopisu \"Potopu\" jest niepowtarzalną, wyjątkową szansą dla muzeum, zwiększającą jej prestiż i pozycję na skalę ogólnopolską. Pozyskane rękopisy, prezentowane w miejscu urodzenia pisarza stanowić będą dobro ogólnonarodowe, dostępne dla publiczności – powiedział dyrektor Maciej Cybulski.
A pomóc można poprzez wpłaty na konto muzeum w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie o numerze:
14 9203 0002 0000 4691 2000 0010. Ci, którzy przekażą placówce wsparcie finansowe, otrzymają specjalny certyfikat – cegiełkę potwierdzającą współudział w realizacji przedsięwzięcia.
Muzeum zbiera na rękopis „Potopu”
Opublikowano:
Autor:
Łuków24
| Zdjęcie: archiwum
Przeczytaj również:
Wiadomości Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji chce zakupić część rękopisu \'Potopu\'. Potrzebna jest jednak pomoc w zdobyciu środków.
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.