Reklama

Motoryzacyjny piknik niepodległości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Motoryzacyjny piknik niepodległości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym z wydarzeń towarzyszących świętu 11 listopada w Łukowie będzie motoryzacyjny piknik w parku miejskim, na którym odsłonięty zostanie "Mówiący kamień". Upamiętniać on będzie sylwetkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednego z budowniczych II RP.

Inicjatorem ustawienia kolejnego „mówiącego kamienia” jest funkcjonujące jeszcze do niedawna jako Club Weteranów Szos w Łukowie stowarzyszenie „Motoweterani” oraz Towarzystwo Fruwającej Muchy. Społecznicy w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pragną w oddolny sposób uczcić sylwetkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, honorowego obywatela Łukowa, który mieszkał w naszym mieście w okresie odradzania się Rzeczpospolitej.

- Tę szczególną okazję nasze Stowarzyszenie postanowiło uczcić poprzez odsłonięcie „Mówiącego kamienia” poświęconego Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu, postaci o bogatym życiorysie, chemikowi, wicepremierowi, ministrowi przemysłu i handlu, ministrowi skarbu II Rzeczypospolitej, który jak się okazuje przez krótki czas swojego życia związany był z Łukowem. Mieszkał tu przez 3 lata, a w 1938 roku nadano mu tytuł Honorowego Mieszkańca Łukowa - informują łukowscy motocykliści.

Kamień-pomnik poświęcony Kwiatkowskiemu odsłonięty zostanie w Święto Niepodległości o godz. 16. Organizatorzy przygotowali też część artystyczną, poczęstunek, czy możliwość oglądania zabytkowych motocykli i archiwalnych zdjęć Łukowa.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE