Reklama

Motorem przemierza świat dla chorego Franka

Opublikowano:
Autor:

Motorem przemierza świat dla chorego Franka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Franek ma 6 lat i dziecięce porażenie mózgowe. Cierpi na niedowład prawej strony ciała. Jego rodzice zmagają się z kosztami rehabilitacji. Wspiera ich w walce o lepsze jutro dla Franka przyjaciółka na motorze.

Franek ma 6 lat. Prawa strona jego ciała rozwija się i rośnie wolniej. Tworzą się w niej przykurcze, a problemy manualne sprawiają, że chłopiec nie potrafi wykonać wielu rzeczy. Dziecko ma także problemy z równowagą. By wzorzec chodzenia był jak najbardziej prawidłowy, chłopiec potrzebuje specjalistycznych butów. Rehabilitacja pomaga mu w prawidłowym rozwoju, polepszaniu zdolności manualnych, powstrzymuje powstawanie przykurczy. Chłopiec jest pod stałą opieką wielu poradni specjalistycznych: okulisty, kardiologa, neurologa, ortopedy, lekarza rehabilitacji.  

Franek ma wiele godzin rehabilitacji w przedszkolu. Natomiast popołudniami rehabilituje rękę, chodzi na zajęcia na basenie, jeździ na zajęcia ogólnorozwojowe do Mińska Mazowieckiego. W sezonie poddawany jest hipoterapii. W ciągu roku chłopiec wyjeżdża także na turnusy rehabilitacyjne. Wszystko to kosztuje. Łukowianin jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. W walce o lepsze jutro chłopca wspiera także przyjaciółka rodziny – Kinga Tanajewska.  

Pani Kinga przemierza świat `solo`. Wyruszyła z Australii na swoim BMW F800 GS, by po drodze zbierać środki na rehabilitację chłopca. Kolejne etapy podróży można śledzić poprzez bloga, którego prowadzi. Na stronie można także dokonać wpłat na cel charytatywny, który motocyklistka sobie obrała. 

Każdy z nas może pomóc chłopcu, przekazując mu 1 % podatku. Wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać dane. KRS 0000037904. Cel szczegółowy: 18694 Kraśko Franciszek Nataniel, zaznaczając \"Wyrażam zgodę\". Istnieje także możliwość przekazania darowizny na konto Fundacji Dzieciom \"Zdążyć z pomocą\" Alior Bank S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 18694 Kraśko Franciszek Nataniel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE