Reklama

Mniej autobusów do Siedlec

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wspólnota Łukowska / archiwum

Mniej autobusów do Siedlec - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKS w Łukowie S.A. zawiesił część kursów do Siedlec, Warszawy oraz Lublina. Powodem ma być brak pasażerów podróżujących do tych miast.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu, która miała miejsce w piątek 6 kwietnia poruszony został temat kondycji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łukowie. Jak poinformował w swoim wystąpieniu Janusz Kozioł, prezes PKS Łuków Tomasz Madoń postanowił zawiesić część kursów autobusowych do Siedlec, Warszawy oraz Lublina.

- Z dniem 16.02.2018 r. zostały zawieszone 2 kursy z Łukowa do Warszawy i z powrotem, z których jeden odbywał się w piątek, a drugi tylko w niedzielę - czytamy w dokumentach przygotowanych na sesję.

Zawieszone zostały też dwa weekendowe kursy z Łukowa do Lublina i z powrotem, z których jeden miał miejsce w sobotę, a drugi w niedzielę. Spółka z początkiem marca zawiesiła też 12 innych kursów wykonywanych przede wszystkim w soboty. Ograniczenia dotknęły m.in. autobusy jeżdżące na trasie Łuków-Siedlce, gdzie kursuje także komunikacja prywatna. Powodem powyższych decyzji są względy ekonomiczne i nierentowność części kursów.

- Średni utarg na tych kursach wystarczał jedynie na pokrycie kosztów paliwa – napisano w materiałach na sesję.

A co Państwo sądzą o przejażdżkach autobusami?Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE