Reklama

Reklama

Młodzieżowi radni gminy Krzywda będą obradować w Dzień Dziecka

Opublikowano:
Autor:

Młodzieżowi radni gminy Krzywda będą obradować w Dzień Dziecka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA KRZYWDA Znamy już skład Młodzieżowej Rady Gminy Krzywda pierwszej kadencji. Znajdą się w niej przedstawiciele siedmiu szkół, wyłonieni nie w wyborach lecz w konkursie wiedzy o regionie i społeczeństwie.

Reklama

       Spośród wszystkich młodych radnych największą wiedzą wykazał się Filip Czerniec z Zespołu Szkół w Krzywdzie, który zdobył 62 punkty na... 63 możliwe. Tylko 1 punkt mniej uzyskał jego szkolny kolega Mateusz Piszcz, a 57 punktami może się pochwalić Wiktoria Kozak ze Szkoły Podstawowej w Radoryżu Kościelnym.

 Każda placówka w nowej radzie będzie mieć tylu przedstawicieli, ilu z danego okręgu wyborczego zasiada w dorosłej Radzie Gminy.

Po troje radnych

Po trzy mandaty obsadzą uczniowie zespołów szkół w Krzywdzie i Hucie Dąbrowie. ZS w Krzywdzie będą reprezentować Filip Czerniec z VIIa, Mateusz Piszcz z VIIIa i Patrycja Kozak z VIIIb. Z ZS w Hucie Dąbrowie do rady weszli Maciej Pietryka i Szymon Jędrych z klasy VII oraz Cezary Dawidek z klasy VIII.

Po dwoje radnych

Po dwa mandaty obsadzą SP w Radoryżu Kościelnym oraz zespoły szkół w Radoryżu Smolanym, w Okrzei i Fiukówce. Ze szkoły w Radoryżu Kościelnym mandaty zdobyli Wiktoria Kozak i Alan Osial z klasy VII, z ZS w Radoryżu Smolanym - Nikola Bany i Anna Osial z klasy VII, z ZS w Okrzei - Aleksandra Cienkowska i Amelia Osial z klasy VII, natomiast z ZS we Fiukówce - Dominik Miszkurka z klasy VIII i Alicja Grono z klasy VII.

 Jedno miejsce w radzie obejmie reprezentant ZS w Woli Okrzejskiej, którym będzie Kacper Kamiński z klasy VIII.

 Pierwsza sesja 1 czerwca

Konkurs, który odbywał się zdalnie, dotyczył wiedzy m.in. o Konstytucji, organach władzy, podziale administracyjnym, prawach wyborczych, roli wójta czy starosty, historii gminy Krzywda, zadaniach samorządu gminnego, prawach mieszkańców wobec osób i instytucji sprawujących władzę oraz wykorzystaniu przez samorząd funduszy zewnętrznych.

Test zorganizowali Komisja Samorządu i Rolnictwa Rady Gminy Krzywda i dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół pod patronatem wójta.

 Oficjalne podsumowanie zmagań odbędzie się 27 maja, a pierwsza sesja nowej Młodzieżowej Rady Gminy Krzywda jest planowana na 1 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy