Reklama

Młodzież zaatakowała Wietnamkę w Łukowie. W tle koronawirus (AKTUALIZACJA)

Opublikowano:
Autor:

Młodzież zaatakowała Wietnamkę w Łukowie. W tle koronawirus (AKTUALIZACJA) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelnicy alarmują o skandalicznym zachowaniu grupy wyrostków. Zobacz bulwersujący film na naszym Facebooku.

Obywatelka Wietnamu, która mieszka w Łukowie od wielu lat została dziś zaatakowana w centrum miasta przez grupę wyrostków. Do ataku doszło na ul. Stawki i Dmocha. Zaatakowana kobieta nagrała film i umieściła go w mediach społecznościowych. Widać na nim grupkę młodych ludzi. Pod adresem Wietnamki padają obraźliwe słowa w stylu "Tu Ku....". "Ma pani koronawirusa".  Młodzi rzucają w kobietę m.in. gałęziami. Czytelnicy Łuków 24 nie kryją zbulwersowania. 

Oto niektóre komentarze z naszej skrzynki 

"Wstyd mi ,ze tak mało interwencji widzę na swoim osiedlu ,,wstyd mi za to miasto"

"Mam jednak nadzieję że organy prawa rusza"

"prawo do bezpiecznego życia w naszym mieście maja obcokrajowcy w obecnej rzeczywistości..Wstyd mi ,ze tak mało interwencji widzę na swoim osiedlu ,,wstyd mi za to miasto".

"To jest nie do pomyślenia. Jestem w ciężkim szoku"


"Polecam zorganizować z miastem jakąś inicjatywę i zrobić kampanię edukacyjną dla dzieci. Stop rasizmowi czy cokolwiek. Byłam świadkiem podobnych sytuacji u mnie w mieście i niestety wiem, że jeżeli szkoła i NGOsy się nie wezmą za to, rodzice będą mieli w nosie co ich dzieci robią. Taki smutny obraz naszego społeczeństwa, gdzie rodzice sami nie chcą wychowywać dzieci"

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Informacja o zajściu pojawiła się na profilu organizacji. - "Spie...j, k..., Chinko jeb...!" - słyszy w odpowiedzi. "Masz koronawirusa, jesteś z Chin!"- opisują zdarzenia pracownicy Ośrodka. 

- Już mamy ich nazwiska, chodzą do jednej szkoły - alarmują.
Łuków24 ustalił, że prawdopodobnie chodzi o uczniów SP 4 w Łukowie. Jeden z młodzieńców ma - według informacji Czytelników uczęszcza do SP 1. 

- Powiadamiamy policję i sąd rodzinny. Nieletni po pierwsze powinni być w domu, szkoły zamknięto po to, by unikać kontaktów. Po drugie zachowują się skandalicznie, wykazując znaczne objawy demoralizacji - uważa OMZRiK.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE