Reklama

Reklama

Młodzi opiekują się cmentarzem wojennym na ul. Strzelniczej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Młodzi opiekują się cmentarzem wojennym na ul. Strzelniczej  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przykład dzisiejszego patriotyzmu.

Reklama

Społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie, nie przerywając trwającej od ponad 20 lat tradycji opieki nad Cmentarzem przy ul. Strzelniczej, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości oddała hołd żołnierzom poległym w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej. 

Długoletnia pielęgnacja cmentarza wojskowego i wojennego przy ul. Strzelniczej oraz starania o przywrócenie należytego mu miejsca w świadomości żyjących nie ogranicza się do okolicznościowego palenia zniczy czy posprzątania żołnierskich kwater raz do roku z okazji 1 Listopada.

 


Przede wszystkim to okazja do wykazania się współczesnym patriotyzmem i jest to jedno z wielu działań podejmowanych przez ZS nr 2 nie w ramach doraźnie ogłaszanych ogólnopolskich akcji edukacyjnych, ale w związku z realizowanym od wielu lat w szkole programem patriotyczno-obywatelskim. Jego celem jest przybliżenie społeczności szkolnej oraz usystematyzowanie wiedzy uczniów o wydarzeniach, miejscach i sylwetkach wybitnych Polaków związanych z odzyskaniem niepodległości w wymiarze państwowym, a przede wszystkim lokalnym.


Uczniowie zapoznali się z historią Cmentarza oglądając prezentację multimedialną i wirtualnie odwiedzając groby bohaterów. Młodzież utrwaliła też wiedzę o wydarzeniach wojny polsko-bolszewickiej. 

 

Kolejne przedsięwzięcia realizowane w ramach programu to: ,,BIEG 1920” - bieg pamięci ofiar wojny polsko- bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku,  który odbył się z inicjatywy Damiana Zawadzkiego oraz akcja ,,W ZS 2 patrioci na 102", która polega na upamiętnieniu 102 rocznicy odzyskania niepodległości  przez wykonanie 102 razy jednego z czterech ćwiczeń gimnastycznych. To działanie monitoruje p. Izabela Opolska.  Na podsumowanie podjętych działań zaplanowano on-line ogólnoszkolny konkurs wiedzy ,,Obroniona Niepodległość”, którego organizatorkami są Agnieszka Tomasiak i Joanna Pucyk.

 

 

Koordynatorem programu patriotyczno- obywatelskiego realizowanego w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie jest Agnieszka Tomasiak – nauczycielka historii. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE