Reklama

Młodzi artyści w parlamentarnym konkursie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Młodzi artyści w parlamentarnym konkursie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj rozstrzygnięty został Parlamentarny Konkurs \'Obrazki z Sienkiewicza\'. Jury, spośród nadesłanych prac wybrało sześć najlepszych.

Celem konkursu „Obrazki z Sienkiewicza” jest popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, a dzięki temu pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości, wzbogaconych o wartości uniwersalne obecne w twórczości pisarza. Jego organizatorami są: Parlamentarny Zespół ds. Dzieci oraz senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu. Konkurs przeprowadzany jest na terenie całego kraju. Do udziału w rywalizacji mogli zgłosić się uczniowie wszystkich szczebli edukacyjnych. Osoby, które chciały wziąć w nim udział, musiały przygotować pracę literacką, plastyczną lub audiowizualną, inspirowaną twórczością Henryka Sienkiewicza.

Na terenie naszego powiatu w konkursie wzięło udział 46 prac, w tym 7 filmowych, 7 literackich i 32 plastyczne. Młodzi twórcy nadsyłali je z Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej, Zespołu Szkół w Okrzei, Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie. Prace oceniało jury w składzie: Jarosław Domiańczyk, Agnieszka Czerska-Pawlak, Ewa Wiśnicka, Agnieszka Szaniawska, Zofia Kamola, Marta Strzyżewska oraz Małgorzata Prządka. Komisja konkursowa wybrała 6 najlepszych prac.

Spośród prac nadesłanych z przedszkoli najlepszą okazała się praca plastyczna Mai Skórki (Okrzeja). W kategorii szkół podstawowych wytypowano dwie prace. Ich autorami byli: Julia Semczuk (Łuków) – praca plastyczna oraz Michał Wojtasiewicz (Okrzeja) – praca literacka. Wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na uznanie zasłużyli: Ilona Szmuniewska (Łuków) – praca plastyczna, Małgorzata Sudak (Łuków) – praca literacka, Alicja Rybkowska (Okrzeja) – praca filmowa.  

To ich twórczość weźmie teraz udział w konkursie ogólnopolskim. Wyróżnione prace będą prezentowane w Senacie, gdzie w listopadzie pojadą zwycięzcy etapów okręgowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE