Reklama

Mistrzowie języka rosyjskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Mistrzowie języka rosyjskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 osób ze szkół powiatu łukowskiego rywalizowało w powiatowym konkursie Mistrza Języka Rosyjskiego. Wydarzenie zorganizowano 27 kwietnia w I LO w Łukowie.

W teście finałowym  uczestniczyli uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów na etapie szkolnym. W szranki o tytuł Mistrza Języka Rosyjskiego stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jeleńcu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, Zespołu Szkół w Gręzówce, Zespołu Szkół w Krynce, Zespołu Szkół w Staninie i Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie.

Po 45-minutowym odpowiadaniu na pytania dotyczące gramatyki i kulturoznawstwa naszego wschodniego sąsiada, wyłoniono zwycięzców konkursu. I miejsce zajął Eryk Tomaszewski z Zespołu Szkół w Krynce (opiekun Jolanta Adamowicz), II miejsce Tabarik Nuralieva ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie (opiekun Zofia Ochnik), a III miejsce zajęła Amraa Pintasheva z Zespołu Szkół w Gręzówce (opiekun p. Agnieszka Rzepecka).

Sponsorami nagród byli: Dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski, firma Inter-Com Łuków, firma ST-Stolarka i Wydawnictwo PWN. Za przygotowanie turnieju odpowiadały rusycystki, Małgorzata Rola i Ewa Wierzchowska.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE