Reklama

Miły gest 80-latka. Starszy Pan dziękuje policji za pomoc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Miły gest 80-latka. Starszy Pan dziękuje policji za pomoc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W świecie coraz większej znieczulicy drobne akty wdzięczności są coraz cenniejsze. Dlatego miłym gestem może się wydawać list, który wystosował w podziękowaniu za pomoc policjantom starszy mężczyzna z gminy Serokomla.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie wpłynął krótki list od 80-latka z gminy Serokomla. Mężczyzna w miły sposób podziękował dzielnicowym z Komisariatu Policji w Adamowie, którzy odzyskali skradzione mu wcześniej zakupy. Zatrzymany przez mundurowych 59-letni sprawca kradzieży został ukarany grzywną w wysokości 500 zł.

Do kradzieży doszło w minionym tygodniu. Starszy pan na jednym z przystanków autobusowych niefortunnie pozostawił zrobione wcześniej zakupy. Gdy zorientował się, że zapomniał ich zabrać, wrócił na miejsce. Zakupów już nie było. 80-latek zadzwonił na policję, a po przyjeździe dzielnicowych z Komisariatu Policji w Adamowie wspólnie z nimi sprawdził okoliczne uliczki i zakamarki. Policjanci przejrzeli też zapisy monitoringu z kamer zamontowanych na pobliskich budynkach. Jedna z nich zarejestrowała, jak sprawca kradzieży podszedł z rowerem do przystanku autobusowego, skąd skradł siatkę zakupami.

Policjanci niespełna po godzinie od zgłoszenia kradzieży, dotarli do domu sprawcy - 59-latka z gminy Adamów. Jak się okazało, skradzionych rzeczy mężczyzna nie przechowywał w swym domu. Ukrył je w pobliskich zaroślach. Odzyskane zakupy zostały zwrócone właścicielowi, a 59-letni sprawca kradzieży został ukarany pięćset złotowym mandatem. Policjanci za swoją pracę otrzymali natomiast list od wdzięcznego staruszka.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE