Reklama

Mika miał iść na emeryturę, a wraca do pracy w zarządzie powiatu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mika miał iść na emeryturę, a wraca do pracy w zarządzie powiatu  - Zdjęcie główne

Radny Władysław Mika 25 czerwca zrezygnował z zasiadania w zarządzie powiatu. 27 sierpnia w czwartek został ponownie powołany na to stanowisko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Zamierzam odpocząć - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Wspólnotą" Władysław Mika. Okazuj się, że plany się zmieniły

Radny Władysław Mika 25 czerwca zrezygnował z zasiadania w zarządzie powiatu.  27 sierpnia w czwartek  został ponownie powołany na to stanowisko. Mika miał niecały miesiąc przerwy bo pracę z zarządzie skończył w lipcu.  Po rozwiązaniu umowy o pracę i rezygnacji z funkcji członka zarządu radny przeszedł na emeryturę. - Zamierzam odpocząć - mówi w rozmowie z tygodikiem  "Wspólnotą" pod koniec lipca Mika. - Mam taką możliwość dzięki obniżeniu wieku emerytalnego - podkreślał.   Plany się jednak zmieniły. 

 

 Starosta Dariusz Szustek zaproponował radnym wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego wyboru nowego członka zarządu  Za chwilę Szustek zaproponował aby na członka zarządu ponownie powołać Władysława Mikę. - Praca w takim składzie osobowym przynosi efekty - argumentuje Szustek. Wybór Miki poparło 15 radnych, 1 był przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

 

 - Po przemyśleniu i prośbie pana starosty wracam na stanowisko w niepełnym wymiarze - komentuje głosowanie Mika. 

20 lat w samorządzie 

Władysław Mika w 2018 roku nie zdecydował się na ponowny start na fotel wójta gminy Wola Mysłowska ustępując miejsca Kindze Szerszeń. Oboje reprezentują Przymierze dla Ziemi Łukowskiej (PdZŁ). Mika uzyskując 656 głosów wszedł do Rady Powiatu. Po zawiązaniu się koalicji Przymierza z Prawem i Sprawiedliwością został członkiem zarządu powiatu. W jego skład weszli również: starosta Dariusz Szustek (PiS), wicestarosta Janusz Kozioł (PdZŁ), ​członek Wojciech Czerniec (PdZŁ), członek Włodzimierz Wolski (PiS).

 

Od momentu utworzenia powiatów w roku 1999 Władysław Mika został wicestarostą u boku Jana Szczygielskiego. Po czterech latach został naczelnikiem wydziału oświaty i członkiem zarządu powiatu. W 2006 roku Mika wygrał wybory na wójta gminy Wola Mysłowska. Funkcję tę pełnił 12 lat. W 2018 roku wrócił do starostwa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE