Reklama

Mieszkanie Plus w Łukowie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Lublinie

Mieszkanie Plus w Łukowie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Być może już za kilkanaście miesięcy w Łukowie pojawią się mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu \"Mieszkanie Plus\". List intencyjny w tej sprawie władze miasta podpisały w czwartek 7 grudnia w Lublinie.

50 mieszkań może już wkrótce zostać wybudowanych w Łukowie. Mowa nie tyle o planach deweloperskich, co o rządowej inwestycji „Mieszkanie Plus”. Nasze miasto jest jednym z siedmiu samorządów z terenu Województwa Lubelskiego, które podpisało list intencyjny w tej sprawie.

Rządowy program zakłada preferencyjną ofertę najmu mieszkań, których właścicielem jest Skarb Państwa. Lokale te będzie można docelowo wykupić, po cenie zdecydowanie lepszej, niż w ofercie prywatnych deweloperów. Na chwilę obecną program „Mieszkanie Plus” realizowany w jest m.in. w Białej Podlaskiej. W tej miejscowości powstaje 186 lokali, na które zgłosiło się aż 1300 chętnych. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań na wiosnę 2018 roku. Czy tak w przyszłości będzie w Łukowie?

7 grudnia w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie spotkali się burmistrzowie i wójtowie siedmiu samorządów z terenu województwa. Łuków reprezentował burmistrz Dariusz Szustek, który zadeklarował chęć wybudowania pięćdziesięciu tanich czynszówek na terenie miasta. Listy intencyjne podpisali też włodarze Janowa Lubelskiego, Ostrowa Lubelskiego, Starego Zamościa czy gminy Borki w powiecie radzyńskim. Deklaracje nie oznaczają jeszcze, że mieszkania powstaną w naszym mieście. Jest jednak ku temu zielone światło.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE