Reklama

Mieszkanie dla Młodych – dla kogo i na jakich warunkach?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do redakcji

Mieszkanie dla Młodych – dla kogo i na jakich warunkach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim odblokowane zostaną środki programu Mieszkanie dla Młodych. Warto już dziś dowiedzieć się komu dofinansowanie się należy i które przepisy uległy zmianie.

Mieszkanie dla Młodych to program rządowy, którego celem jest wsparcie małżeństw w ich dążeniu do posiadania własnego \"M\". Od momentu, w którym program ruszył, wiele się zmieniło. Warto więc spotkać się z doradcą finansowym i dowiedzieć więcej.

MdM to program, w którym dofinansowanie wkładu własnego mogli uzyskać tylko małżonkowie. Pomysłodawcy wprowadzili ograniczenia, które jednych dotyczą, inny już nie. O kogo chodzi? W wielu przypadkach rodzina z minimum trójką dzieci może więcej, niż singiel lub rodzice dwójki dzieci. Dla przykładu: składający wniosek o dofinansowanie musi spełnić warunek wieku. Nie może mieć więcej niż 35 lat. Warunek ten nie dotyczy rodzica trójki dzieci. O dofinansowanie nie mogli się starać także ci, którzy są już właścicielami nieruchomości. To także nie dotyczy rodziców trojga dzieci. Wielodzietna rodzina może także liczyć na większą kwotę dofinansowania.

I tak: 15 % dofinansowania może uzyskać rodzina z jednym dzieckiem (własnym lub przysposobionym), 20 % z dwojgiem dzieci, 30 % z trójką i więcej, a tylko 10 % pozostali wnioskodawcy, w tym single.

Już od 2 stycznia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie. Warto już dziś poszukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Wśród tych najczęściej zadawanych pytań znajdują się: czy w ramach tego  programu mogę kupić mieszkanie tylko z rynku pierwotnego, jaka jest maksymalna cena za metr nieruchomości, czy zakupione z dopłatą mieszkanie można wynajmować, czy z programu mogą skorzystać partnerzy bez ślubu? Warto już dziś zainteresować się możliwościami jakie daje nam program, ale także ograniczeniami jakie nakłada, by nie przegapić momentu, w którym o dofinansowanie możemy się ubiegać – powiedziała Beata Sałata – dorada finansowy. 

Środki, które będą dostępne już na początku stycznia szybko mogą się skończyć. Warto już dziś pomyśleć o przygotowaniu wszelkich wymaganych dokumentów i uzbieraniu wymaganej kwoty wkładu własnego, która zmienia się każdego roku. O szczegółach programu oraz o warunkach jakie trzeba spełnić, by dofinansowanie dostać wszystkich zainteresowanych poinformuje Beata Sałata. Wystarczy telefonicznie umówić się na spotkanie (573 991 777).

Pani Beata prowadzi firmę D3 Finanse, która swoje biuro posiada w Siedlcach.

Firma posiada bogatą bazę mieszkań z rynku pierwotnego. Pomogę w znalezieniu mieszkania, które zakwalifikuje się do dofinansowania – powiedziała Pani Beata.

Warto pomyśleć o własnym mieszkaniu, zamiast płacić za wynajęcie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE