Reklama

Mieszkańcy nieśli Krzyż

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Mieszkańcy nieśli Krzyż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tłumy łukowian przeszły w niedzielę po południu ulicami miasta. Za nami 26. edycja Łukowskiej Drogi Krzyżowej.

Okres Wielkiego Postu i czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa nierozerwalnie wiąże się w Łukowie z organizacją drogi krzyżowej ulicami miasta. 26. edycja tego wydarzenia mała miejsce wczoraj, w niedzielę palmową 25 marca.

Łukowianie uczestniczący w Misterium Męki Pańskiej, swój marsz rozpoczęli na placu Narutowicza, pod budynkiem kolegiaty łukowskiej pw. Przemienienia Pańskiego. Tam zainscenizowane zostały wydarzenia ostatniej wieczerzy, na której Apostołowie dzielili się chlebem z osobami uczestniczącymi w wydarzeniu. Następnie pątnicy przeszli ulicą Piłsudskiego i Wyszyńskiego na plac przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. rozważając w międzyczasie 14 stacji drogi krzyżowej. Organizatorzy odtwarzali wydarzenia na każdej z nich, wyposażając m.in. Chrystusa w charakterystyczną cierniową koronę i ciężki, ogromny krzyż.

Wydarzenie zakończyło się po zmroku scenami ukrzyżowania Jezusa, Jego śmierci i złożenia do grobu. Przed wiernymi teraz czas na Wielki Tydzień, przygotowujący do największego święta chrześcijan - Zmartwychwstania Pańskiego. Organizatorem corocznego przemarszu łukowian ulicami miasta i odtwarzania scen sprzed dwóch tysięcy lat jest Wspólnota Organizatorów Łukowskiej Drogi Krzyżowej wspierana przez łukowskie parafie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE