Reklama

Miejcie marzenia, rozwijajcie wyobraźnię i kochajcie zwierzęta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Miejcie marzenia, rozwijajcie wyobraźnię i kochajcie zwierzęta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warto marzyć i robić wszystko, by te marzenia spełniać. Oprócz marzeń w życiu potrzebna jest wyobraźnia, którą rozwija czytanie książek. Takie przesłanie oraz nawoływanie do miłości zwierząt wyniosły ze spotkania z Tomem Justyniarskim dzieci.

W poniedziałek uczniowie łukowskich szkół spotkali się z autorem lektury szkolnej, a jednocześnie łukowianinem – Tomem Justyniarskim. „Psie troski” i historia uratowanego bociana podbiły serca.

W spotkaniu, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie wzięli udział uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie. Mieli okazję poznać autora książki, która jest ich lekturą. Łukowianin – Tom Justyniański zaprezentował swoją twórczość, ale także działalność zmierzającą do ratowania zwierząt.

„Psie troski” to książka, która po konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji stała się lekturą szkolną. Przełożona została na język angielski, a już wkrótce przeczytają ją także mieszkańcy Chin.

Przesłanie mojej książki można zmieścić w trzech zdaniach. Zwierzęta to nasza rodzina. One czują tak jak my. Musimy starać się je rozumieć.

Ważnym elementem spotkania z pisarzem była wyobraźnia i marzenia. To one są niezbędne do wspaniałego życia.

Trzeba mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Trzeba mieć wyobraźnię, bo dzięki niej możemy stać się pisarzami, architektami, malarzami. Gdy byłem mały, podczas takiego spotkania jak to dzisiejsze, marzyłem by zostać pisarzem. Marzyłem i na każdym kroku pomagałem marzeniu się spełnić nieustanną, systematyczną pracą – powiedział autor lektury szkolnej.

Dziś „Psie troski” czytają dzieci w całej Polsce. Wkrótce książeczka doczeka się ekranizacji. Przed dziećmi kolejne dzieło autora z Łukowa. Podczas poniedziałkowego spotkania, w wyniku głosowania, dzieci wybrały ładniejszą, ich zdaniem, wersję tytułu. „Kocie serce” zostało przegłosowane.

Tuż po spotkaniu Tom Justyniański wręczył nagrody w zorganizowanym przez wydział edukacji Urzędu Miasta w Łukowie konkursie. W konkursie plastycznym „Psie troski” wzięli udział uczniowie łukowskich szkół. Nagrody powędrowały do:

Kategoria I – III:

I miejsce – Julia Pucyk – Szkoła Podstawowa nr 5

II miejsce – Oliwia Pogonowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny

III miejsce – Mikołaj Michałowski – Zespół Szkól nr 1 z oddziałami integracyjnymi.

Kategoria IV – VI:

I miejsce – Nina Karolkiewicz – Zespół Szkól nr 1 z oddziałami integracyjnymi

II miejsce – Julia Semczuk – SP 5

III miejsce – Natalia Zarzycka – Zespół Szkolno-Przedszkolny.

  Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE