Reklama

Miasto z promesą na żłobek

Opublikowano:
Autor:

Miasto z promesą na żłobek  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.

Dotacja przyznana w ramach ogólnopolskiego programu „Maluch+” przeznaczona zostanie na budowę i zakup wyposażenia żłobka miejskiego przy ul. Piłsudskiego w Łukowie.

Całkowita kwota zadania to 1 980 000 zł, z czego wkład własny Miasta Łuków wynosi 396 000 zł. Pozyskane przez samorząd środki w wysokości blisko 1,6 mln zł zostaną wydane na utworzenie pierwszego w Łukowie publicznego żłobka, w którym miejsce znajdzie 48 dzieci.

Promesy na realizacje inwestycji w ramach programu „Maluch+” edycja 2020 wręczone zostały w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w poniedziałek 17 lutego. Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał symboliczny dokument z rąk Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Aliny Nowak, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, wicewojewody Roberta Gmitruczuka oraz Posła na Sejm RP Sławomira Skwarka.

Żłobek  powstanie w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 2 zlokalizowanego przy ul. Piłsudskiego w Łukowie. W chwili obecnej trwają prace projektowe budynku, natomiast niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na budowę zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane i wyposażenie żłobka. Budynek z wyposażeniem ma być gotowy do końca 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE