Reklama

Miasto wycofuje się z solarów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Miasto wycofuje się z solarów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Łuków odstąpiło od realizacji finansowanego ze środków unijnych programu, mającego wyposażyć budynki mieszkalne w odnawialne źródła energii. Powodem jest zbyt małe zainteresowanie mieszkańców.

Przypomnijmy. Pod koniec 2016 roku część gmin powiatu łukowskiego znalazła się na liście rankingowej unijnego programu doposażającego budynki mieszkalne w instalacje fotowoltaiczne bądź solary. Gwarancję otrzymania dofinansowania otrzymały wówczas m.in. gmina Trzebieszów, Stanin i Serokomla. Miasto Łuków znalazło się początkowo na liście rezerwowej, ale z czasem „wskoczyło” do rankingu i zaprosiło mieszkańców do składania wniosków na budowę i montaż kolektorów słonecznych bądź instalacji fotowoltaicznych.

Jednak jak poinformował na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski, samorząd zmuszony jest wycofać się z programu. Powodem jest zbyt mała liczba wniosków od mieszkańców. 12 grudnia stosowny wniosek o rozwiązanie umowy trafił do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

- Niestety nie
została zgromadzona odpowiednia liczba wniosków, co oznacza, że nie możemy przystąpić do tego programu. Mieszkańcy, którzy zadeklarowali przystąpienie do programu, w najbliższym czasie otrzymają informację pisemną w tej sprawie – powiedział na sesji burmistrz Piotr Płudowski.

Okazuje się, że od lipca do listopada urzędnicy przeprowadzili 5 naborów uzupełniających, w których nie uzyskali wystarczającej liczby wniosków od mieszkańców. Kryterium ilościowe nie zostało więc spełnione, więc dofinansowania nie będzie.

- W z
amian sugerujemy, aby mieszkańcy zainteresowali się rządowym programem „Czyste Powietrze”. Jest on bardziej atrakcyjniejszy, zawiera w sobie elementy fotowoltaiki i solarów - dodał na sesji burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE