Reklama

Miasto sprzeda 40 działek nad zalewem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Miasto sprzeda 40 działek nad zalewem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 40 pozycji liczą projekty uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Przed nami sesja Rady Miasta, na której radni zadecydują o pójściu pod młotek m.in. budynku starego zajazdu.

42 działki o powierzchni od 500 do 766 metrów kwadratowych każda planują sprzedać władze miasta w Łukowie. Na ręce radnych trafił projekt uchwały zezwalającej nabywanie w drodze przetargu działek letniskowych stworzonych w 2017 roku nad zalewem Zimna Woda. Sesja, na której radni najprawdopodobniej zgodzą się na sprzedaże nieruchomości turystom odbędzie się w czwartek 8 lutego.

Miejsce, na którym w przyszłości powstać mogą letniaki, to blisko 2,5 hektara terenu rozciągającego się wzdłuż tzw. „zatoki” do torów kolejowych. By jednak Miasto mogło sprzedawać działki na cele turystyczne, potrzebne jest także wyrażenie zgody przez samorząd na pozbawienie charakteru ochronnego lasu porastającego na przeznaczonych pod młotek terenach. Przedmiotową decyzję na wniosek burmistrza powinien wydać starosta, który jednak poprosił Miasto o wyrażenie dodatkowej opinii w tej sprawie.

Radni w czasie sesji zadecydują najprawdopodobniej także o sprzedaży budynku dawnego zajazdu Zimna Woda. Za tym rozwiązaniem optował już rok temu burmistrz Dariusz Szustek, który po fiasku dzierżawy obiektu prywatnym inwestorom, proponował radnym sprzedaż i przeznaczenie pieniędzy na modernizację zalewu.

Czy powyższe uchwały zostaną przyjęte jednogłośnie, czy jednak ktoś z radnych będzie protestował przeciwko sprzedaży budynku dawnej restauracji? Poinformujemy o tym już za kilka dni.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE