Reklama

MegaMisja w Krzówce i Stoczku

Opublikowano:
Autor:

MegaMisja w Krzówce i Stoczku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 szkół podstawowych z województwa lubelskiego zakwalifikowało się do programu Fundacji Orange - MegaMisja. Z całej Polski wyłonionych zostało 300 szkół, w których przez 10 miesięcy będą się odbywać zajęcia przygotowujące najmłodszych uczniów do bezpiecznego korzystania z internetu i technologii. W gronie zwycięzów znalazła się szkoła podstawowa w Stoczku Łukowksi i Krzówce.

W województwie lubelskim do udziału w programie MegaMisja zakwalifikowało się 18 szkolnych świetlic. Do programu nadesłano łącznie 725 zgłoszeń z całej Polski, a Fundacja Orange wybrała 300 najlepszych. Wśród szkół zakwalifikowanych do programu znalazła się Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim oraz Szkoła Podstawowa w Krzówce. 

Szkoły uczestniczące w tej inicjatywie wzbogacą ofertę świetlicową o cykl zajęć z zakresu odpowiedzialnego korzystania z internetu i nowych mediów dla dzieci z klas 1-3. Takie aktywności odbywać się będą raz w tygodniu i towarzyszyć im będzie dobra zabawa. W każdy etap MegaMisji wprowadzi najmłodszych krótka animowana historia o cyfrowym laboratorium, w którym rozrabia pewien tajemniczy Psotnik. Rozwiązując zadania, rysując, dyskutując i pomagając złapać Psotnika, dzieci będą uczyć się rozważnego korzystania z technologii. Dowiedzą się m.in.: jak dbać o anonimowość w sieci, jak kulturalnie się w niej zachowywać, jak odróżniać treści wiarygodne od niewiarygodnych. Takie przygotowanie jest niezbędne, aby młodzi internauci poruszali się w internecie w sposób ostrożny i bardziej świadomy.

Za wykonanie kolejnych zadań świetlice otrzymają od Fundacji Orange nagrody, m.in. tablety, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki. Zajęcia w zwycięskich świetlicach szkolnych wystartują wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Rozpoczynającą się, pierwszą edycję programu MegaMisja poprzedził pilotaż, w którym udział wzięło 50 szkół. Z zajęć w nowej edycji skorzysta łącznie 300 nauczycieli i ponad 5400 dzieci.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE