Reklama

Medyczne Studium Zawodowe zmienia nazwę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie

Medyczne Studium Zawodowe zmienia nazwę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie od teraz nosi miano szkoły policealnej. Tak zdecydowali radni Sejmiku Województwa Lubelskiego, który jest organem prowadzącym placówki.

Zmiana nazwy jest kosmetyczna, ale istotna z punktu widzenia prawnego. 20 listopada radni Sejmiku Województwa Lubelskiego zadecydowali, że łukowska szkoła będzie nosiła nazwę Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie. Konieczność dokonania korekty w nazwie placówki wynika z wprowadzonej 1 września br. reformy edukacji. Studium zostało przekształcone w szkołę policealną dla osób posiadających wykształcenie średnie lub wykształcenie średnie branżowe, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku.

Ponadto od roku szkolnego 2018/2019 szkoła planuje poszerzyć swoją ofertę edukacyjną. Placówka uzyskała już pozytywną opinię Powiatowej Rady Rynku Pracy na kształcenie w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy w systemie stacjonarnym lub zaocznym dla młodzieży i osób dorosłych. Czas zdobywania doświadczenia w tym zawodzie to półtora roku. Z możliwości nauki w zawodzie technik BHP skorzystać mogą m.in. osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i zatrudniające pracowników.

- Zaoczny system kształcenia dostosowany jest do możliwości poszerzania kompetencji zawodowych i zdobycia nowych uprawnień  z zakresu stosowania przepisów bhp w praktyce, jak również przeprowadzania szkoleń wstępnych i stanowiskowych pracownikom, bez konieczności zatrudniania specjalistów ds. bhp, co znacznie zmniejsza koszty utrzymania firmy - informuje dyrekcja placówki.

Przy okazji zmiany nazwy, Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie zaprezentowała nowe logo. Można je oglądać powyżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE