Reklama

Medale za propagowanie nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne \"Orlik\"

Medale za propagowanie nauki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Artur Baranowski i Cezary Pióro to dwójka łukowian, którzy otrzymali w ubiegłym tygodniu Medal Polskiej Niezapominajki. Jest to wyróżnienie przyznawane za pracę naukową i działalność na rzecz ochrony przyrody.

Medal Polskiej Niezapominajki to wyróżnienie przyznawane przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach osobom, organizacjom bądź instytucjom, które w swojej działalności zwracają uwagę na tematykę środowiska naturalnego i przyrody. Nagroda jest co roku wręczana podczas trwającego Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach, zaś tym razem jednymi z jej laureatów byli łukowianie: Cezary Pióro i Artur Baranowski.

Pierwszy z laureatów jest uznanym fotografem przyrody, specjalizującym się w wykonywaniu zdjęć ptakom. Jego fotografie publikowane są w wielu wydawnictwach, a pochodzą m.in. z rezerwatu Jata i lasów łukowskich. Artur Baranowski natomiast jest dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Łukowie, wykładowcą akademickim i organizatorem wielu przedsięwzięć propagujących przyrodę i środowisko naturalne. Jednym z nich jest organizowany od kilku lat w Łukowie Festiwal Nauki i Sztuki.

Wyróżnienia zostały wręczone łukowianom 20 października podczas inauguracji naukowego festiwalu w Siedlcach.

zdjęcia: Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne \"Orlik\"  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE