Reklama

Maseczki trafią do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Maseczki trafią do mieszkańców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Łuków rozpoczął akcję dostarczania mieszkańcom maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

Maski sukcesywnie będą trafiać do skrzynek pocztowych mieszkańców Łukowa, a pomoc w ich roznoszeniu zadeklarowali między innymi radni Miasta.
Na chwilę obecną przekazanych do rozdania zostało ponad 2 tysiące maseczek uszytych na zlecenie Urzędu przez lokalne firmy.

Maski zapakowane zostały przez wolontariuszy i pracowników magistratu w worki strunowe, opatrzone zostały także stosowną instrukcją zakładania i zdejmowania z twarzy. Osoby, które otrzymają maseczki, powinny najpierw uprać je w temperaturze min. 60 stopni Celsjusza, a dopiero później przeznaczyć do bieżącego użytku.
Rozdaniem masek zajmą się wolontariusze, a także miejscy radni, którzy odpowiedzieli na apel burmistrza Piotra Płudowskiego. 

Maseczki mają być wrzucane do skrzynek pocztowych i sukcesywnie trafiać do mieszkańców. Miasto w kilku turach chce dostrzeć do wszystkich zameldowanych na terenie Łukowa osób.

Miasto Łuków zgłosiło ponadto zapotrzebowanie na dostarczenie blisko 30 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców, szytych w ramach ogólnopolskiej akcji „Maseczki dla Polski”. Według informacji posiadanych na dzień dzisiejszy przez magistrat, przedmioty te mają trafić do Łukowa w drugiej połowie kwietnia, zgodnie z harmonogramem zamówień.


Fot: Facebook/Łukasz Bober


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE