Reklama

Martwy noworodek w Adamkach. Prokuratura bada poczytalność kobiety

Opublikowano:
Autor:

Martwy noworodek w Adamkach. Prokuratura bada poczytalność kobiety - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do makabrycznego odkrycia doszło 26 listopada 2015 roku. Pracownicy sortowni odpadów znaleźli zwłoki noworodka. Kilka miesięcy trwało poszukiwanie matki dziecka. Dziś Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim bada poczytalność kobiety.

Przypomnijmy: 26 listopada 2015 roku około godziny 22.00 pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach koło Radzynia Podlaskiego w czasie sortowania śmieci odkryli na taśmie zwłoki niemowlęcia. Sprawą zajęli się radzyńscy funkcjonariusze. Kilka miesięcy trwały poszukiwania matki dziecka. Zakończyły się dopiero 7 lipca.  

Poszukiwaną kobietą okazała się 31-letnia łukowianka. W Prokuraturze Rejonowej w Radzyniu Podlaskim usłyszała zarzuty. Natomiast w radzyńskim sądzie został złożony wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Zapytaliśmy o to na jakim etapie znajduje się obecnie postępowanie.  

Prokuratura podjęła czynności zmierzające do zbadania poczytalności podejrzanej w czasie popełnienia zarzucanych jej czynów. Kobieta usłyszała także zarzuty.  

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut, że w listopadzie 2015 roku w nieustalonym miejscu zabiła swoje dziecko w ten sposób, że po okresie ciąży urodziła zdolne do samodzielnego życia dziecko płci męskiej, które wraz z łożyskiem połączonym z pępowiną włożyła do foliowego worka i zawiązała, pozbawiając przy tym dziecko dopływu powietrza a następnie worek z dzieckiem wyrzuciła do śmieci – czytamy w nadesłanej do naszej redakcji odpowiedzi.

Jest to czyn z art. 148 kk, który mówi, że: Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Kobieta usłyszała także zarzut z art. 262 kk:  Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  

Na chwilę obecną śledczy nie mają pewności czy dziecko urodziło się żywe.  

Z protokołu sekcji noworodka wynika, że był on zdolny do samodzielnego życia, aczkolwiek wyniki makroskopowe i mikroskopowe przeprowadzonych badań nie dają podstaw do przyjęcia iż urodził się żywy – czytamy w informacji przesłanej nam z Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim.  

O dalszych losach postępowania będziemy Państwa informowali.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE