Reklama

Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie

Opublikowano:
Autor:

Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ferie Trio Jedyneczek ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łukowie upływa sportowo-koncertowo. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy zakwalifikowani zostali do 26 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Festiwal ma przebieg dwuetapowy – każdego roku w grudniu w niemal 40 miastach w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Litwie odbywają się eliminacje gromadzące ok. 1600 solistów i grup.  Najlepsi wykonawcy (ok. 140 czyli blisko 2 tysiące osób) wybrani przez jurorów podczas eliminacji w rejonach biorą udział w II etapie. 


W dniach 9 -12 stycznia odbyły się trzydniowe przesłuchania finałowe w Będzinie, nazywanego stolicą polskiej kolędy i pastorałki. Tu prezentują się na scenie w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina przed jury, w skład którego wchodzą profesorowie akademii muzycznych z całej Polski. Zgodnie z formułą Festiwalu co roku komisji przewodniczy inna osoba.  

10 stycznia Marta z Mikołajem udali się z Łukowa do Będzina. Marta zaśpiewała dwa utwory: Cicho, cicho pastuszkowie i Mali kolędnicy, natomiast Mikołaj Kolędę barokową i Przybieżeli do Betlejem. Jury przyznało im II miejsce i nagrody: Mikołaj Gajowy – nagroda rzeczowa o wartości 750 zł ufundowana przez Firmę PROFES Mariusz Dyduch z Będzina, natomiast Marta Wardak - nagroda 500 zł ufundowana przez Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Będzińskiego i nagroda 400 zł ufundowana przez Posła Waldemara Andzla.

 Koncert Galowy odbył się 12 stycznia, kiedy to wokaliści przebywali na zimowisku w Białym Dunajcu, i stamtąd trzeba było pojechać ponownie do Będzina. Podczas koncertu Mikołaj zaśpiewał Kolędę Barokową. Cały koncert galowy można obejrzeć na stronie mfkip.pl.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE