Reklama

Mariusz Mucha najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego 2019

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP w Lublinie

Mariusz Mucha najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego 2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego został asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Funkcjonariusze drogówki lubelskiego garnizonu, zmierzyli się w 6 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Zwycięzca eliminacji wojewódzkich będzie reprezentował nasz garnizon w finale ogólnopolskim.

Za nami już 32 edycja tego konkursu. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 24 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu.

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiązywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Z kolei na jednym z lubelskich skrzyżowań komisja sprawdzała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem.Dzisiaj, w drugi dzień zawodów, policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas trzech konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

I miejsce i tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego województwa lubelskiego zdobył asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. II miejsce zajął st. sierż. Piotr Konopko z KPP w Hrubieszowie a III sierż. szt. Paweł Baran z KPP w Radzyniu Podlaskim.

Lista laureatów odczytana została podczas uroczystego zakończenia, w której uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł.

W spotkaniu udział wzięli także  Marcin Jakubczyk reprezentujący Wojewodę Lubelskiego oraz Jerzy Ostrowski reprezentujący Prezydenta Miasta Lublin, Jacek Zalewski, Prezes Fundacji Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Włodzimierz Bobowski Prezes Zarządu Okręgowego  Polskiego Związku Motorowego w Lublinie,  Dyrektorzy  Wojewódzkich  Ośrodków Ruchu Drogowego w Lublinie i Chełmie, Przedstawiciel Totalizatora Sportowego w Lublinie, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w  Kozłówce  oraz naczelnicy RD  z komend miejskich i powiatowych.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE