Reklama

Marcin Mateńko odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce Jacek Krzyszczak

Opublikowano:
Autor:

Marcin Mateńko odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce Jacek Krzyszczak  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Mateńko został dziś odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce radni wybrali Jacka Krzyszczaka (PIS), byłego zastępcę wójta gminy Trzebieszów.

Na początku dzisiejszej  sesji rady Powiatu Łukowskiego radny Władysław Karaś w imieniu klubu radnych PiS złożył wniosek o odwołanie Marcina Mateńki z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. 


   Wniosek wszedł do porządku obrad. Za odwołaniem Marcina Mateńki opowiedziało się 14 radnych, 5 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.  

Po glosowaniu Marcin Mateńko powiedział Wspólnocie, że ta decyzja nie ma związku ze sprawowaniem funkcji wiceprzewodniczącego, ale przyjmuje ją, bo "wiceprzewodniczącym się bywa". 

Po odwołaniu do porządku obrad wprowadzono też punkt o wyborze nowego wiceprzewodniczącego. Zgłoszono kandydatury na następców Mateńki w prezydium Rady Powiatu.  Władysław Karaś zgłosił kandydaturę Jacka Krzyszczaka, a Krzysztof Fornal - Tomasza Sycha. W  tajnym glosowaniu oddano 21 głosów, w tym 2 nieważne. Za Jackiem Krzyszczakiem głosowało 14 osób, za Tomaszem Sychem - 5.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE