Reklama

Mamy radnego wojewódzkiego. Będzie drugi radny?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl / Facebook

Mamy radnego wojewódzkiego. Będzie drugi radny? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sławomir Skwarek, wójt gminy Adamów zasiądzie w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Tak wynika z wstępnych informacji dotyczących wyników wyborów w tym gremium. Szansę na wejście do ?województwa? ma też Ryszard Szczygieł z PiS, sekretarz Miasta Łuków.

Według nieoficjalnych informacji Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Lublinie zwycięzcą wyborów do sejmiku będzie Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to koniec rządów koalicji PO-PSL, która w ostatniej kadencji w 33-osobowym sejmiku miała 17 przedstawicieli. Porażkę ponieśli przede wszystkim Ludowcy, którzy liczyć mogą na 7 mandatów, o pięć mniej niż przed czteroma laty. 7 radnych utrzyma Platforma Obywatelska, która w tegorocznych wyborach startowała wspólnie z Nowoczesną pod szyldem Koalicji Obywatelskiej. Powyższe informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ponieważ WKW nie przyjęła jeszcze  żadnego protokołu od komisji terytorialnych.

Niezależnie od powyższego, niemal pewnym jest mandat w województwie Sławomira Skwarka, dotychczasowego wójta gminy Adamów, który startując z list PiS-u wywalczył 15 tysięcy głosów, w tym 12 tysięcy w samym powiecie łukowskim. Szansę wejścia do Sejmiku ma też sekretarz Miasta Łuków Ryszard Szczygieł (PiS), na którego oddano ponad 7 tysięcy głosów. O miejsce w 33-osobowej radzie Szczygieł walczy z Eliaszem Iwanem z Białej Podlaskiej.

Inni kandydaci otrzymali już niższe wyniki do Sejmiku. Na Marka Kopcia (PSL) głosowało w powiecie łukowskim 5616 wyborców, a obecnemu marszałkowi Sławomirowi Sosnowskiemu zaufało 4933 mieszkańców powiatu. Startujący z list Kukiz’15 Marcin Cabaj otrzymał na terenie powiatu 2689 głosów, Krzysztof Tymoszuk (Koalicja Obywatelska) 1794 głosy, a reprezentująca PSL Bernarda Machniak 1320 głosów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE