Reklama

Majówka w muzeum Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Majówka w muzeum Sienkiewicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wernisaż prac rysownika Szymona Kobylińskiego, koncert bębniarski oraz piknik "Dzień Konia w Sienkiewiczówce" to jedynie część wydarzeń, które na majowy wypoczynek proponuje Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Bogaty w atrakcje długi weekend majowy w Woli Okrzejskiej. Muzeum Henryka Sienkiewicza zaprasza do wspólnego spędzenia czasu 5 i 6 maja. Na turystów i wypoczywających czeka m.in. wernisaż prac Szymona Kobylińskiego, wielkiej postaci telewizji, doskonałego rysownika i satyryka oraz jego wnuczki Very Kobylińskiej.

Pokaz malarstwa i prac plastycznych z cyklu „Przez pustynię i przez puszczę” zaplanowano na sobotę 5 maja o godz. 16.00. W tym czasie odbędzie się także koncert bębnowy muzyki afrykańskiej, prezentacja tradycyjnych instrumentów Czarnego Lądu i warsztaty bębniarskie.

Natomiast dzień później w parku muzealnym odbędzie się piknik "Dzień Konia w Sienkiewiczówce" - akcja charytatywna połączona ze sprzedażą cegiełek na zakup pamiątek po Henryku Sienkiewiczu w tym 25 rękopisów "Listów z Afryki" do zbiorów muzeum. Powyższe wydarzenia organizowane przez placówkę wpisują się w jubileusz 172. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza. Warto więc skorzystać z atrakcji muzeum Jego imienia podczas majowego wypoczynku.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE