Reklama

Majówka na drogach. Policjanci apelują o rozsądek

Opublikowano:
Autor:

Majówka na drogach. Policjanci apelują o rozsądek  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze kontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci.  Na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Będziemy również zwracać uwagę na to czy osoby podróżujące używają zgodnie z obowiązującymi przepisami maseczek.  Przypominamy, że obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas podróży samochodem nie dotyczy osób poruszających się samochodem osobowym – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą oraz jeżeli w aucie przebywa jedynie kierowca lub kierowca z dzieckiem do lat 4.

 
Przy okazji kontroli policjanci będę wręczać maseczki kierującym i pasażerom. Będziemy także przypominać jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, dbanie o własne zdrowie oraz troska o innych.

 
Przy okazji przypominamy o zakazie ruchu pojazdów ciężarowych, który obowiązywać będzie w dniach: 01.05 i 03.05 2020 r. od godz. 8.00- 22.00 oraz w dniach  02.05. 2020r. w godz. 18.00 – 22.00.

Przy okazji przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Podróż samochodem:

• przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu, potrzebne dokumenty

• przed podróżą nie spożywaj alkoholu bądź wypoczęty i wyspany

• zaplanuj sobie trasę podróży oraz bezpieczne miejsca do odpoczynku

• w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych, gdy podróżujesz z dziećmi

• dostosuj prędkość jazdy do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych

• zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu

• pamiętaj o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach

• wyraźnie i odpowiednio wcześniej, w sposób widoczny i zrozumiały dla innych uczestników ruchu, sygnalizuj swoje zamiary na drodze (takie jak manewry wyprzedzania i omijania, zmiany kierunku lub pasa ruchu oraz zatrzymanie i postój)

Zabezpieczmy mieszkania:

• zamknij drzwi i okna, pamiętaj o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu

• staraj się podczas swojej nieobecności nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub większej gotówki

Przypominamy również o obowiązku utrzymania co najmniej 2 metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia) a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.  Obowiązuje w dalszym ciągu zakaż zgromadzeń.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE