Reklama

Łukowskie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Opublikowano:
Autor:

Łukowskie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Klub Weteranów Szos oraz Biegacze Pomagacze - Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc zapraszają na uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,

Rozpoczną się one w czwartek 1 sierpnia o godz. 17:00. Uroczystości odbędą się w Parku Miejskim w Łukowie przy „Mówiącym kamieniu" upamiętniającym uczestników Powstania Warszawskiego pochodzących z Ziemi Łukowskiej.


Punktualnie o „godzinie W" zawyją syreny alarmowe.  Wszyscy, którzy przybędą na te obchody, będą mogli poczuć klimat tamtych trudnych czasów i skosztować powstańczych potraw.
Wystartują też Biegacze Pomagacze, którzy będą biegali przez 63 minuty, aby w ten sposób uczcić 63 dni Powstania Warszawskiego - „Bieg 63 minuty".
Już natomiast od godziny 16:00 zapraszamy do parku by wziąć udział w plenerowym konkursie malarskim „63 natchnienia". Konkurs ten przygotowała Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc.


Łukowskie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zakończy projekcja filmu „Kanał", który zostanie wyświetlony o godz. 21:00 w Amfiteatrze. „Kanał" to polski fabularny film wojenny z 1956 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy, poświęcony powstaniu warszawskiemu.  Akcja filmu oparta jest na autentycznej historii plutonu Armii Krajowej, który w obliczu nieuchronnej klęski powstania warszawskiego próbował ewakuować się z Mokotowa do Śródmieścia podziemnymi kanałami ściekowymi. Przez zrujnowaną Warszawę maszeruje pluton dowodzony przez porucznika „Zadrę", który jest przekonany o nieuchronnej klęsce powstania, ale nie zamierza uświadamiać o tym swoich podkomendnych. Pluton dowiaduje się, że ma dwa wyjścia: walczyć z Niemcami do upadłego lub próbować ewakuować się kanałami.


W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy mieszkańców Łukowa i okolic do wywieszenia w dniu 1 sierpnia 2019 roku flag państwowych na swych posesjach i balkonach.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE