Reklama

Łukowski "Senior+" oficjalnie otwarty

Opublikowano:
Autor:

Łukowski "Senior+" oficjalnie otwarty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Seniorzy zyskali kolejne miejsce spotkań zlokalizowane na ul. Wyszyńskiego. Znajdzie tam miejsce 30 mieszkańców Łukowa w wieku powyżej 60 lat.

Dziś nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie lokalu. Na klub składa się ogólnodostępne pomieszczenie pełniące funkcję sali spotkań wyposażone w stoły i krzesła, aneks kuchenny wyposażony w sprzęty oraz urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłku. Seniorzy mają też wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni i łazienkę. Łukowska placówka jest dziesiąta tego typu w województwie. Utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior+” w 80% dofinansowane zostało z budżetu państwa. Miasto Łuków wyłożyło na ten cel 31 640 zł. Dofinansowanie z Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020 to 126 570 zł. Miasto aplikować będzie o kolejne środki, tym razem na funkcjonowanie klubu.
 
Klubem „Senior+” zarządzał będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Oferta dostosowana będzie do potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W chwili obecnej trwają prace nad regulaminem tego miejsca, a szczegóły i nabór członków przedstawione zostaną na początku przyszłego roku.

Senior+ to rządowy program mający na celu zwiększyć aktywność seniorów w życiu społecznym. Dzięki wsparciu finansowym z zewnątrz seniorzy mogą korzystać z oferty kulturalnej, naukowej czy sportowej. W Polsce funkcjonuje ponad 570 placówek tego typu, z których korzysta ponad 14,5 tys. seniorów. Seniorzy często mówią, że dzięki placówkom powstającym w ramach programu „Senior +” przeżywają drugą młodość. Podkreślają, że znaleźli tam bezpieczną przystań i miejsce, w którym nie czują się samotni.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE