Reklama

Łukowski dworzec do remontu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Łukowski dworzec do remontu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKP postawiło sobie ambitny cel - zmodernizować dworce kolejowe, by stały się bramą do miast. Na liście obiektów do modernizacji znalazł się dworzec w Łukowie.

Do 2023 roku PKP chce wyremontować dużą część dworców, które znajdują się w zasobach firmy. Dworzec w Łukowie znajduje się wśród 464 budynków umieszczonych na liście potrzeb. Inwestor chce by realizowane projekty usprawniły obsługę wszystkich podróżnych, biorąc także pod uwagę fakt starzenia się społeczeństwa. By tak się stało PKP chce najpierw spotkać się z mieszkańcami danej miejscowości, by to oni powiedzieli czego oczekują.  

Ostateczny zakres prac zostanie określony po zakończeniu prac przygotowawczych i projektowych oraz warsztatów kreatywnych, w ramach których mieszkańcy, samorządowcy i lokalni działacze społeczni będą mogli przedstawić swoje oczekiwania względem inwestycji. Warsztaty będą pierwszym etapem konsultacji społecznych, realizowanych jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych – napisała w odpowiedzi na nasze pytania Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP S.A.  

Nieznany jest jeszcze termin spotkań z mieszkańcami. Wiemy, że jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy studium wykonalności dla tej inwestycji oraz wykonawcy prac projektowych. Ostateczny koszt inwestycji będzie możliwy do określenia po wyborze wykonawcy prac budowlanych.  

Wśród pytań jakie zadawaliśmy, było także to dotyczące powrotu do Łukowa kas biletowych. Na to pytanie nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE