Reklama

Łukowscy harcerze w Bieszczadach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Łukowscy harcerze w Bieszczadach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Harcerskie obozy to okazja do nabycia nowych doświadczeń i nauczenia się wielu umiejętności. Między 30 lipca, a 9 sierpnia harcerze z Hufca ZHP Łuków wypoczywali w Dwerniku w Bieszczadach.

Górski obóz był nawiązaniem do organizowanych w przeszłości letnich wypraw do Smereka niedaleko Wetliny. Wycieczki organizował hm. Bogdan Lewartowski, były komendant łukowskiego hufca.

Tym razem harcerze z Łukowa, Starych Kobiałek, Ryżek, a także Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej zdobyli m.in. Otryt, Magurę Stuposiańską, Połoninę Caryńską, Małą Rawkę, Wielką Rawkę i Krzemieniec (Kremenaros). Odwiedzili Sanok, gdzie podziwiali w muzeum ikony i twórczość Zdzisława Beksińskiego. Dotarli również do Komańczy – miejsca internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz udali się na przejażdżkę Bieszczadzką Ciuchcią.

W programie nie zabrakło gier terenowych, ognisk obrzędowych, warsztatów plastycznych, teatralnych, tanecznych oraz dotyczących sztuki przetrwania. Harcerze uczcili również kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a także zrealizowali zajęcia profilaktyczne. Cały obóz odbywał się pod hasłem nawiązującym do twórczości Edwarda Stachury „Cudne bieszczadzkie manowce”.

W skład komendy weszła piątka instruktorów wolontariuszy: hm. Michał Mojski (komendant), phm. Anna Maksymowicz i phm. Marta Pomorska (zastępczynie komendanta), pwd. Małgorzata Bobruk i Weronika Romańczyk (oboźna). Wyjazd został dofinansowany przez władze samorządowe Łukowa, Powiatu Łukowskiego, Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE