Łukowianki na tanecznych Mistrzostwach Świata

Autor: | Zdjęcie: Waldemar Wysocki, Event photography

Łukowianki na tanecznych Mistrzostwach Świata - Zdjęcie główne

WiadomościSukcesem tancerek z Łukowa zakończyły się Mistrzostwa Świata w tańcu. Dziewięciodniowa impreza odbyła się w Rawie Mazowieckiej.

Łukowianki Klaudia Mościcka, Eliza Leszczak i Kinga Mościcka reprezentowały nasz kraj podczas 17. edycji Word DanceWeek 2017 w Rawie Mazowieckiej. Podczas dziewięciodniowej imprezy na parkiecie wystąpiło 4,5 tys. zawodników z 31 krajów. Na trzech salach tanecznych ponad osiem tysięcy występów oceniało 35. sędziów z czterech kontynentów. Word DanceWeek to największa impreza taneczna zorganizowana przez International Dance Organization i Polską Federację Tańca, do której należą przedstawicielki Łukowa i powiatu łukowskiego.

By dostać się do ścisłego finału w każdej z kategorii, dziewczęta taneczną rywalizację rozpoczynały od 1/8 finału. Startowały w kategoriach tanecznych Modern, Jazz oraz Ballet, gdzie rywalizowały z usytuowanymi tancerzami z Kanady, Serbii, RPA i USA.

W kategorii duety Jazz 12-15 lat Eliza Leszczak i Julia Mućko zdobyły piąte miejsce pokonując 25 duetów z różnych stron świata. Dziewczęta mogły reprezentować nasz kraj dzięki krajowej nominacji z Mistrzostw Polski w Kielcach, gdzie zajęły 1 miejsce w kategorii duety Jazz. W kategorii duety Jazz 16+ Kinga Mościcka i Mieszko Chomka wywalczyli szóste miejsce pokonując 24 duety m.in. z państw Europy, RPA i Kanady. Kolejnym sukcesem było szóste, finałowe miejsce w kategorii małe grupy modern 12-15 lat. Tą pozycję zajęły Klaudia Mościcka i Eliza Leszczak, które awans na Mistrzostwa Świata zdobyły zdobywając uprzednio tytuł Mistrza Polski. W tej mocno obleganej kategorii w Rawie Mazowieckiej startowało 44 grupy z całego świata.

Dziewczęta ponadto zdobyły finałowe, czwarte miejsce w kategorii Formacje Modern 16+ oraz czwarte miejsce w kategorii Formacje Ballet 16+. Mistrzowskie choreografie przygotowała Iwona Maria Orzełowska, Alrksandra Borkowska, Weronika Budrecka, Margarita Konevskaia.