Reklama

Łukowianka odpowie za zabójstwo noworodka!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Radzyń Podlaski

Łukowianka odpowie za zabójstwo noworodka! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wracamy do sprawy martwego noworodka znalezionego na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach niedaleko Radzynia Podlaskiego. Po kilkumiesięcznym śledztwie policjanci znaleźli matkę dziecka. Jest nią 31-letnia mieszkanka Łukowa!

Przypomnijmy. 26 listopada około godziny 22.00 pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach koło Radzynia Podlaskiego, w czasie sortowania śmieci, odkryli na taśmie zwłoki niemowlęcia. Sprawą zajęli się radzyńscy funkcjonariusze. Współpracowali z nimi policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz jednostek ościennych.

Przez wiele miesięcy trwały nasze policyjne czynności. Funkcjonariusze prowadzili przesłuchania i rozpytania m.in. w szpitalach, placówkach służby zdrowia, oraz wśród mieszkańców. Typowali kobiety, które mogłyby mieć związek z tą sprawą. Sprawdzali szczegółowo każdy trop i każdą uzyskaną informację. Równolegle prowadzone były czynności operacyjne – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Po wielu miesiącach śledztwa, radzyńscy policjanci ustalili matkę noworodka, którego ciało odnalezione zostało w ubiegłym roku na terenie sortowni śmieci. To 31 letnia mieszkanka Łukowa. Kobieta podejrzana jest o zabójstwo. Dzisiaj doprowadzona zostanie do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

Kilkumiesięczna żmudna praca policjantów przyniosła oczekiwane rezultaty. W miniony wtorek policjanci zatrzymali w Łukowie młodą kobietę.  Ostatnie dwa dni to także czas wytężonej pracy, trwały przeszukania m.in. w miejscu jej zamieszkania. Zabezpieczyliśmy komputery i nośnik danych użytkowany przez kobietę. Radzyńskich policjantów wspierali funkcjonariusze z KPP Łuków – dodaje rzecznik radzyńskiej policji.

Na chwilę obecną 31-latka usłyszała zarzuty w prokuraturze. Dzisiaj doprowadzona zostanie do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE