Reklama

Łukowianin w Komitecie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Łukowianin w Komitecie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Arkadiusz Pogonowski z Łukowa znalazł się w gronie 25 osób powołanych do społecznej pracy na rzecz upamiętniania historycznych wydarzeń, miejsc i postaci związanych z dziejami walk i męczeństwa. Komitet będzie działał przy lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.

W maju odbędzie się pierwsze posiedzenie Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas tego posiedzenia 25 osób powołanych do społecznej pracy na rzecz pamięci o dawnych wydarzeniach, odbierze nominacje.  

Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa powstał w ubiegłym roku. Nad jego pracą czuwać będzie IPN. Do nowego lubelskiego komitetu przeprowadzono nabór kandydatów. Wśród kilkudziesięciu zgłoszeń była również propozycja powołania na członka komitetu Arkadiusza Pogonowskiego ze Społecznego Komitetu Tablica Pamięci Komendanta WiN Obwodu Łuków. Po kilkumiesięcznej rekrutacji, skład KOPWiM, zarządzeniem Prezesa IPN-KŚZpNP został ustanowiony.

Wśród 25 osób powołanych do społecznej pracy na rzecz upamiętniania historycznych wydarzeń i miejsc oraz postaci związanych z dziejami walk i męczeństwa Narodu Polskiego na obszarze podległym Oddziałowi IPN–KŚZpNP w Lublinie jest również Arkadiusz Pogonowski z Łukowa.

Arkadiusz Pogonowski to politolog, nauczyciel, społeczny dziennikarz. W 2015 roku odznaczony Medalem Opiekuna Miejsca Pamięci Narodowej. To także założyciel i przedstawiciel Alternatywy dla Łukowa.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE