Reklama

Łukowianie pożegnali wakacje. "Ta ostatnia niedziela"

Opublikowano: śr, 4 wrz 2019 11:39
Autor:

Łukowianie pożegnali wakacje. "Ta ostatnia niedziela"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klimat lat przedwojennych, tańce na "deskach", muzyka na żywo Orkiestry Tanecznej ?Bonanza", kataryniarz i szczudlarz to tylko kilka z wielu atrakcji, które uprzyjemniały mieszkańcom Łukowa popołudnie ostatniej niedzieli wakacji.

1 września w łukowskim parku odbyła się impreza w charakterze rodzinnego pikniku, który rozpoczął się koncertem orkiestry dętej Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza przy fontannie. Po koncercie „naszych" lubianych muzyków wystąpił Tadeusz Barankiewicz ze swoją klimatyczną, trochę już zapomnianą katarynką. 
Jednocześnie Michał Pylak na szczudłach zaskakiwał przechodniów rozdając pocztówki-kolaże oraz kwiaty- piękne herbaciane  goździki od „Łąki Pąki".Ulubieńcy mieszkańców, „Łukowiacy" wibrowali energią na dużej scenie w programie warszawskim. Orkiestra Taneczna „Bonanza" , grupa młodych ludzi przygrywała do tańca. Początki tańców były nieśmiałe, a potem już spora, żywiołowa grupa mieszkańców bawiła się na drewnianym podeście, który zapewniła firma „IR-BUD". 


Krótki, emocjonalny występ gry na harmonijce ustnej dał pan Andrzej Wojtuś.Dla najmłodszych firma lunaparkowa „Mati" rozstawiła karuzele, kule wodne, eurobungee. Pompowane atrakcje, wata cukrowa i lody były od „Smykolandii". Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta „Historia klockami opowiedziana- Domanice `39" wykonana przez pana Dominika Sierociuka i jego dzieci.Wdzięcznym elementem były przejazdy wystylizowanych pięknych pań ze Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im.1 Pułku Strzelców Konnych.

Dodatkowo dzięki portalowi „Łuków Historia" można było obejrzeć wystawę starych fotografii z kart historii naszego miasta.Fajerwerki imitujące wybuchy bomb i dźwięk nadlatujących samolotów poprzedzały koncert wieczoru. W amfiteatrze łukowskim dawno nie było tak ciekawego koncertu. Artysta zwany Limboski ze swoją muzyką czarował publiczność do 21.30. Wieści niosą iż był to pierwszy ale nie ostatni koncert artysty u nas ;-) Koncert odbył się w ramach Tapas Music Festival.

Tekst i Fot. Łukowski Ośrodek Kultury UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE