Reklama

ŁUKÓW Uczczą pamięć Powstańców. Będzie na sportowo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW Uczczą pamięć Powstańców. Będzie na sportowo  - Zdjęcie główne

Organizator wydarzenia - Andrzej Zdrojewski z Łukowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę przypada 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy spotkają się tradycyjnie przy „Mówiącym kamieniu” który upamiętnia uczestników powstania z Ziemi Łukowskiej.

 

Spotkanie  rozpocznie się w godzinę „W”, czyli - 17.00. Zaprasza jak co roku Andrzej Zdrojewski (na zdjęciu) razem z Urzędem Miasta, Łukowskim Ośrodkiem Kultury, Lukowską Spółdzielnia Mieszkaniową oraz z klubem Motoweterani i Towarzystwem Fruwającej Muchy. W organizację wydarzenia włączają się również Biegacze Pomagacze. 

 

- I choć byli skazani na porażkę, podjęli walkę z niemieckim okupantem i wizją zbliżającej się radzieckiej maszyny wojennej. W tym zrywie udział wzięli również łukowianie. Dopóki siły pozwolą - będziemy zabiegać o pamięć o nich jak również o wszystkich uczestnikach Powstania - piszą Biegacz, którzy na profilu społecznościowym promują to wydarzenie. 

 

 

Biegacze Pomagacze zapraszają na tradycyjny bieg pamięci „63 minuty” oraz na plenerową ekspozycję „Biblioteka Bohaterów 1944”, którą przygotują wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE