Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

ŁUKÓW Uczczą pamięć Powstańców. Będzie na sportowo

Organizator wydarzenia - Andrzej Zdrojewski z Łukowa

wiadomosci W sobotę przypada 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy spotkają się tradycyjnie przy „Mówiącym kamieniu” który upamiętnia uczestników powstania z Ziemi Łukowskiej.

ŁP

Opublikowano: 31 lipca 2020 11:59 | Aktualizacja: 29 lipca 2020 07:07

 

Spotkanie  rozpocznie się w godzinę „W”, czyli - 17.00. Zaprasza jak co roku Andrzej Zdrojewski (na zdjęciu) razem z Urzędem Miasta, Łukowskim Ośrodkiem Kultury, Lukowską Spółdzielnia Mieszkaniową oraz z klubem Motoweterani i Towarzystwem Fruwającej Muchy. W organizację wydarzenia włączają się również Biegacze Pomagacze. 

 

- I choć byli skazani na porażkę, podjęli walkę z niemieckim okupantem i wizją zbliżającej się radzieckiej maszyny wojennej. W tym zrywie udział wzięli również łukowianie. Dopóki siły pozwolą - będziemy zabiegać o pamięć o nich jak również o wszystkich uczestnikach Powstania - piszą Biegacz, którzy na profilu społecznościowym promują to wydarzenie. 

 

 

Biegacze Pomagacze zapraszają na tradycyjny bieg pamięci „63 minuty” oraz na plenerową ekspozycję „Biblioteka Bohaterów 1944”, którą przygotują wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną.

 

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Fakt

  Chwała i cześć bohaterom!

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -1

  On

  II wojna światowa nic ludzi nie nauczyła. Dalej są zawistni, wredni, jedni drugich chcą oszukać, jedni drugimi pogardzają. Patrzeć tylko jak wybuchnie lll wojna ale już z użyciem atomu

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Ja

  Pamięć mordowanego miasta oddają syreny o godzinie W. Oby to się nigdy nie powtórzyło......