Reklama

ŁUKÓW: Tamex i Drogbud wyremontują ulice w centrum

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW: Tamex i Drogbud wyremontują ulice w centrum  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o ulice: Laskowskiego, Kanałową i Pastewnik oraz Browarną.

 

Przatarg na przebudowę ulic Laskowskiego, Kanałowej i Pastewnik wygrła firma Drogbud. Nowa nawierzchnia na tych ulicach będzie kosztowała 972 tys zł. Ulicę Browarną za 1,5 mln zł wyremontuje firma Tamex. Obie inwestycje są możlwie dzięki dofinansowaniu na łączną kwotę 1.34 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.  

 

 

 

Przebudowa ul. Browarnej obejmuje:

 

wykonanie jezdni o nawierzchni mineralno-bitumicznej o szerokości 6 m, ustawienie krawężnika ulicznego, ustawienie krawężników najazdowych (zaniżonych) w miejscach zjazdów i przejść dla pieszych, wymianę (w części przełożenie) kostki brukowej na chodniku, zjazdach i zatokach do parkowania równoległego, budowę zatoki postojowej z chodnikiem (przy skrzyżowaniu ul. Kanałowej z ul. Pastewnik), wymianę trzech progów zwalniających z kostki brukowej, wymianę kolektora deszczowego i przykanalików z uzupełnieniem studzienek ściekowych, wymianę włazów istniejących studni rewizyjnych i studzienek ściekowych.  Dofinansowanie 811.6 tys. zł. 

 

 

"Przebudowa  ul. Laskowskiego ul. Kanałowej i ul. Pastewnik" obejmuje:

 

wykonanie jezdni o nawierzchni mineralno-bitumicznej o szerokości 6 m, ustawienie krawężnika ulicznego, ustawienie krawężników najazdowych (zaniżonych) w miejscach zjazdów i przejść dla pieszych, wymianę (w części przełożenie) kostki brukowej na chodniku, zjazdach i zatokach do parkowania równoległego, budowę zatoki postojowej z chodnikiem (przy skrzyżowaniu ul. Kanałowej z ul. Pastewnik), wymianę trzech progów zwalniających z kostki brukowej, wymianę kolektora deszczowego i przykanalików z uzupełnieniem studzienek ściekowych, wymianę włazów istniejących studni rewizyjnych i studzienek ściekowych.  Dofinansowanie: Kwota dofinansowania: 535 tys. zł.  

 

Okres realizacji zadań: lipiec 2020 r. – maj 2021 r. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE