Reklama

ŁUKÓW: Osiem firm chce budować OIOM

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁUKÓW: Osiem firm chce budować OIOM  - Zdjęcie główne

Nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej ma zostać przeniesiony na parter budynku głównego i sąsiadować z wyremontowanym kosztem 1,2 mln zł i doposażonym za blisko sześć mln SOR-em.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej ma mieć inną lokalizację.

OIOM w szpitalu św, Tadeusza w Łukowie zostanie przeniesiony na parter budynku głównego i sąsiadować z wyremontowanym kosztem 1,2 mln zł i doposażonym za blisko sześć mln SOR-em. Nowy OIOM ma powstać w pomieszczeniach po byłej kuchni. Do zagospodarowania jest tam pół tysiąca metrów kwadratowych. Drugie tyle szpital planuje dobudować w formie patio. Przy okazji tej inwestycji wzmocnione zostaną fundamenty budynku głównego. 

 

Blok operacyjny 

 

Projekt obejmuje też budowę nowej sali operacyjnej. - Wszystko będziemy mieć w jednym miejscu: OIOM, SOR i salę - wylicza szef łukowskiego szpitala. Jak podkreśla Mariusz Furlepa, jest to ważne w kontekście dalszych planów modernizacyjnych. Lecznica w przyszłości ma zamiar starać się o remont dzisiejszego bloku operacyjnego. Ten znajduje się na czwartym piętrze budynku głównego i składa się z trzech sal operacyjnych. Po ewentualnej przebudowie, w myśl obecnych przepisów, znajdą się tam tylko dwie sale operacyjne. Trzecia - nowa - będzie funkcjonować właśnie przy nowym OIOM-ie. Co więcej, jej powstanie pozwoli zapewnić ciągłość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


OIOM trzeba będzie jeszcze wyposażyć. Tu z pomocą ma przyjść kasa z Unii i pilotowany przez Urząd Marszałkowski program "Zdrowie Lubelskie". Na oddział w ramach tego zadania ma trafić sprzęt warty blisko 6 mln zł.

 

Koszty, raty i zabezpieczenie 

 

Szpital szacuje, że inwestycja kosztować będzie ok. 9 mln zł. Chodzi o kwestie budowlane. Oczywiście ostatecznie koszty znane będą wyłonieniu wykonawcy. 

A co z kredytem? Jego koszt wyniesie ok. 1,5 mln zł - informował radnych powiatowych podczas sesji 7 listopada 2019 roku dyrektor Furlepa. Tego dnia powiatowi rajcy zgodzili się na obciążenie hipoteką trzech nieruchomości stanowiących własność powiatu. To jedna z form zabezpieczenia kredytu, którego udzielić ma bank PKO BP. Chodzi o częściowe zabezpieczenie do wysokości 3 mln zł. Nieruchomości, które będą zabezpieczać kredyt, to: baza Zarządu Dróg Powiatowych na ul. Łapiguz, Ośrodek "Przylądek" na ul. Wojska Polskiego oraz dawne Warsztaty Szkole w Stoczku Łukowskim. 

- Druga forma zabezpieczenia to poręczenie przez powiat. Trzecią będzie kontakt z NFZ - wyjaśnia Janusz Kozioł. Zdaniem wicestarosty kredyt nie wpłynie negatywnie na bieżącą sytuację finansową szpitala, który będzie go spłacał. Aktualnie powiatowa lecznica nie ma długów. 


Oferenci chcący budować OIOM w Łukowie (kwoty brutto):


8.92 mln zł
Pożarski Budownictwo, Białystok


8.94 mln zł
Erbud Operations, Jasionka


10.6 mln zł
Climamedic, Michałowice


9.04 mln zł
Lider Budir System, Warszawa


10.3 mln zł
Max-Bud, Grzegorz Pawłowski, Lublin


9.67 mln zł
Częstobud, Damian Świącik, Częstochowa


14.02 mln zł
Hail Factor, Warszawa


9.17 mln zł
Arcus Technologie, Celestynów

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE