Reklama

ŁUKÓW: Niedźwiedź obserwuje wypoczywających na basenach (GALERIA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek 18 sierpnia organizatorzy projektu "Patriotyzm na co dzień - Łuków 2020" pokazali mural, który właśnie skończył malować lokalny artysta Adam Kopeć.

 Malowidło ma ok. 50 mkw.  Powstało na tylnej ścianie garaży OSiR przy ul. Browarnej. W poszczególnych częściach uwiecznione zostały miejsca, postaci i symbole związane z Łukowem i Ziemią Łukowską.  Adam Kopeć uwiecznił m.in. łukowski dworzec PKP i "herbowego misia". Będzie on najbardziej wyeksponowaną postacią.  Będą też osobistości związane z historią miasta:  królowie Kazimierz Wielki (nadał prawa miejskie) i Władysław Jagiełło (prawa magdeburskie).

Nie zabraknie oczywiście największego syna Ziemi Łukowskiej - Henryka Sienkiewicza.

 

- Mural cieszył wzrok łukowian i naszych gości od kiedy powstawał.   Jako organizatorzy akcji jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego malowidła. Mam nadzieję, że to dopiero początek takiego malowania.  Zabieramy się za kolejne działania, do których śledzenia i brania udziału już teraz zachęcam - mmówi koordynator Arkadiusz Pogonowski.

 

Mural powstał w ramach projektu "Patriotyzm na co dzień. Łuków 2020" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łukowie wspólnie z ZHP Łuków oraz stowarzyszeniem Alternatywa dla Łukowa. Patronat nad działaniami objęły redakcje Lukow24.pl i Wspólnoty Łukowskiej.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE