Reklama

ŁUKÓW: Elżbieta Witek mówiła o sile rodziny i zagrożeniach ideologią LGBT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 400 osób zgromadziło się w auli I LO w Łukowie aby wysłuchać wystąpienia.

Łuków był ostatnim tego dnia (17 czerwca) przystankiem marszałek Elżbiety Witek podczas podróży po Lubelszczyźnie. Polityk PiS odwiedziła wcześniej Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Lubartów. Ale nigdzie nie spotkało ją tak gromkie przyjęcie. W rolę wodzireja wcielił się poseł Sławomir Skwarek, który już na początku spotkania podkreślił, że mieszkańcy Ziemi Łukowskiej są najlepsi. Starosta Dariusz Szustek witając marszałek Witek powiedział żartobliwie , że "naszego showman" Sławomira Skwarka publiczność zna, a "dziś jest spotkanie z panią marszałek".

Cel wizyty był jasny. Wsparcie kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.


Witek: Opozycja stosowała obstrukcję


W swoim wystąpieniu Witek odniosła się m.in. do wyborów 10 maja, które się nie odbyły. Odpowiedzialność zrzuciła na opozycję, Senat i niektóre samorządy. Jej zdaniem cel obstrukcji był jeden. Wymiana kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Zdaniem Witek, gdyby Senat nie "przetrzymał" 29 dni ustawy o głosowaniu korespondencyjnym wybory mogły się odbyć. Szefowa Sejmu nie wspomniała o wydatkowaniu przez Pocztę Polską prawie 70 mln zł. na przygotowania głosowania, które wówczas nie miało podstaw prawnych.


"Sztandarowe projekty"

Mówiąc o nowej dacie wyborów 28 czerwca Witek podkreślała, że "tego dnia rozstrzygną się losy naszego kraju". Jej zdaniem reelekcja Andrzeja Dudy zapewni dalszy rozwój. Marszałek podkreślała, że Prawo i Sprawiedliwości dba o ścinę wschodnią. Wspomniała o "sztandarowych projektach" rządu: obniżenie wieku emerytalnego, program 500 plus, 300 plus (wyprawka), trzynasta emerytura. Do tego przywracanie połączeń kolejowych, autobusowych oraz posterunków policji.


Temat rodzina i ideologii LGBT


Elżbieta Witek nakreśliła też oś sporu ideologicznego. Przypomniała, że PiS chce przede wszystkim wspierać polską rodzinę i nie zgodzi się na narzucanie przez ideologię LGBT. Witek podkreśliła, że fundamentem ma być właśnie rodzina, a małżeństwo - jak mówi konstytucja - to związek mężczyzny i kobiety. - To najwyższa wartość - podkreślała marszałek.

Dodała, że Unia Europejska nie ma prawa narzucać Polsce "tego jak będziemy wychowywać nasze dzieci".


Imieniny Pani marszałek

Pod koniec wystąpienia Witek zaprosiła publiczność na scenę do wspólnego zdjęcia.

Z racji tego, że 16 czerwca marszałek obchodziła imieniny sala zaśpiewała jej gromkie sto lat. Przyśpiewkę intonowano kilka razy.

Śpiewały m.in. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Kumpele z Gręzówki, starosta Szustek, radny wojewódzki Ryszard Szczygieł, czy sekretarz powiatu Jerzy Siwiec.

Dodatkowo Elżbieta Witek dostała kwiaty od delegacji: Dariusz Szustek, Piotr Płudowski (burmistrz Łukowa), Grzegorz Rzymowski (dyrektor I LO), a od władz powiat wydawnictwo pt. "Katalog zbiorów Muzeum H. Sienkiewicza"


Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE