Reklama

ŁUKÓW: Chuligani niszczą banery wyborcze. "Oznaka słabości i strachu"

Opublikowano: wt, 23 cze 2020 09:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wandale atakują polityków. Zniszczone banery Rafała Trzaskowskiego i "znikające" Szymona Hołowni. Chuligani nie oszczędzają także reklam Andrzeja Dudy.

Na płocie jednej z posesji na ul. Kiernickich w Łukowie zawisł 10 czerwca duży baner z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego. Ktoś "wyciął" z niego twarz kandydata Koalicji Obywatelskiej. - Powiesiliśmy nowy - mówi Mateusz Popławski.


Miejski radny przyznaje, że w nocy z piątku na sobotę został on podarty. W to miejsce pojawiły się trzy nowe - mniejsze reklamy. I te również zostały zniszczone.

Tym razem we wtorek. - Nie zgłaszaliśmy tego faktu policji. Właścicielem plakatów jest komitet wyborczy - wyjaśnia Popławski.


- Jest to pechowe miejsce dla kandydatów Platformy Obywatelskiej. Podczas wyborów samorządowych dwukrotnie zostały zniszczone moje materiały wyborcze i pomimo zgłoszenia na policję nie został wykryty sprawca - dodaje radny.


Sprawę zniszczenia banerów skomentował na portalu społecznościowym Cezary Kucharski. - Wandalom którzy niszczą banery mówię, że to oznaka ich słabości i strachu - napisał były poseł PO.


"Znikający" Hołownia


-Zginęły dwa duże banery Szymona Hołowni - informuje Arkadiusz Pogonowski. Miejski radny Alternatywy dla Łukowa, który działa w sztabie kandydata zgłosił ten fakt policji. Banery, o których mowa wisiał na prywatnych płotach na ul. Cieszkowizna i 700 - lecia. Zniknęły w nocy z czwartku na piątek ubiegłego tygodnia. - Chodzi o to, że ktoś nie potrafi uczciwie zabiegać o głosy dla swojego kandydata, nie umie grać fair. - komentuje Pogonowski."Żenujące i naganne"


-W Łukowie regularnie zrywane są plakaty wyborcze prezydenta Andrzeja Dudu - informuje Ryszard Szczygieł. Działacz Prawa i Sprawiedliwości opowiada, że do aktów wandalizmu dochodzi również w innych miejscach. - W Sarnowie zrywane są banery. W Wojcieszkowie ktoś "wyciął" twarz Prezydenta - mówi radny wojewódzki.

- Niszczenie banerów, obojętnie którego komitetu jest żenujące i naganne. Na banerach Prezydenta Andrzeja Dudy dopisywane są różne rzeczy, wycinania jest twarz, bez śladu giną banery. Wandale nie zniechęcą nas tymi działaniami. Robimy swoje. - komentuje Ryszard Szczygieł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE